Budućnost preko Tajfuna do 16. pobjede

33 komentar(a)
Omar Kuk, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 02.01.2016. 21:46h

Konačnih plus 20 nagovještavaju da je šampion Crne Gore lako savladao prvaka Slovenije.

Budućnost Voli se, međutim, mučila 34 minuta sa Tajfunom, a onda zaigrala kako može i serijom 21:3 obezbijedila ubjedljivu pobjedu, 16. uz samo dva poraza u ABA ligi.

Lider sada na miru može da se priprema za obračun sa Cedevitom, koji je na programu za osam dana u Zagrebu.

Moguće je da će u taj meč ući sa dva trijumfa prednosti nad Zagrepčanima, koji sjutra u derbiju kola gostuju Crvenoj zvezdi.

„Plavi” su odlično počeli meč. Sead Šehović, Tadija Dragićević i Aleks Marić su donijeli laganih 6:0, pa vjerovatno niko od uspavanih gledalaca u „Morači” nije pomislio da će biti uzbuđenja.

Uporni Slovenci su, međutim, ekspresno preokrenuli na 8:6, a u 17. minutu su imali rekordnih plus sedam (31:24).

Ali, da se pitanje pobjednika neće postavljati i da će Budućnost lako stići do devete vezane pobjede u ABA ligi ako se samo malo uozbilji, vidjelo se u nekoliko narednih minuta - Džulijus Dženkins je ubacio sedam, a Tadija Dragićević tri poena u seriji 10:0 kojom je preokrenuto na 34:31.

Tajfun je posljednji put poveo u 24. minutu, kada je teški centar Tomaž Bolčina pogodio jedini od sedam šuteva iza linije 6,75 metara za 44:42.

Neizvjesnost, ako se to tako može nazvati kada se sretnu dva neravnopravna rivala, trajala je do sredine posljednje četvrtine, jer je Džejkob Parker smanjio na 60:56.

Dragićević i Bojan Subotić su tada vezali pet, odnosno četiri poena, da bi nakon trojke 38-godišnjeg Dragiše Drobnjaka na isti način odgovorili Nemanja Jaramaz, i to čak tri puta, i Omar Kuk za ogromnih i pomalo nezasluženih 22 razlike (81:59).

U domaćem timu nije bilo kapitena Suada Šehovića, koji se povrijedio još protiv Steaue 16. decembra, ali je igrao protiv Crvene zvezde, Mega Leksa i Zadra.

Budućnost - Tajfun 81:61 (14:18, 22:16, 19:15, 26:12)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 900. Sudije: Obradović, Jovanić (BiH), Radojković (Hrvatska).

Budućnost: Jaramaz 9, Subotić 10 (2-2), Se. Šehović 13, Čarapić, Kuk 8 (2-2), Baćović, Ilić, Dragićević 24 (3-1), Marić 6 (2-2), Dženkins 11 (3-2), Rikić, Dozef.

Tajfun: S. Sebič, M. Sebič 3, Debelak, Držić 3, Zimić 2, Bratož 10 (6-4), Klark, Ponjavić 18 (6-4), Drobnjak 6, Bolčina 9, Parker 10.