Budućnost protiv Igokee do 15. pobjede u nizu

75 pregleda 5 komentar(a)
Halil Kanačević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 15.02.2016. 21:46h

Poslije MZT-a, Igokea je drugi tim koji je drugi put pao u nestvarnoj seriji Budućnost Volija - lider ABA lige je upisao 15. uzastopnu pobjedu u regionalnom takmičenju, pošto je rutinski srušio šampiona BiH (89:74).

Meč je bio rezultatski zanimljiv do finiša treće četvrtine, kada su "plavi" pojačali ritam i serijom 8:0 stigli do plus devet (62:53).

Sve je i definitivno riješeno trojkama Tadije Dragićevića i Džulijusa Dženkinsa za prvu dvocifrenu prednost u 33. minutu (72:61).

Rekordnih plus 18 je dostignuto tri minuta i 40 sekundi prije kraja, kada je Dragićević položio za 85:67.

Dragićević je bio najefikasniji sa 20 poena, Dženkins je dao 15, Bojan Subotić 13, a Suad Šehović 12.

Kod gostiju je najbolji bio Vuk Radivojević sa 16 koševa, tri više od Nemanje Krstića.

Budućnost Voli - Igokea 89:74 (25:20, 18:17, 20:18, 26:19)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 2.500. Sudije: Radović (Hrvatska), Javor (Slovenija), J. Juras (Srbija).

Budućnost Voli: SU. ŠEHOVIĆ 12 (2-2), Jaramaz 1 (2-1), SUBOTIĆ 13 (4-3), SE. ŠEHOVIĆ 8 (4-3), Čarapić, KUK 9 (1-1), Baćović, Ilić, DRAGIĆEVIĆ 20 (2-2), Dženkins 15, Rikić 4 (1-0), Kanačević 7 (3-1).

Igokea: Katnić, Pašajlić 4 (3-2), Krstić 13 (1-1), Kesar 3 (2-1), KOMATINA 3 (2-1), BUKER 11 (2-1), MILOŠEVIĆ 5, Šibalić 7, RADIVOJEVIĆ 16 (5-4), Lulić, GIPSON 12 (1-1).