Budućnost rutinski savladala Megu

U posljednjem kolu, u nedjelju, Budućnost dočekuje Cibonu. Za poziciju broj dva, osim pobjede, biće im potreban i trijumf Mornara koji gostuje Cedeviti u petak.
5630 pregleda 3 komentar(a)
Nemanja Gordić

Košarkaši Budućnost Volija slavili su na gostovanju Megi Bemaks, u okviru 21. kola Aba lige, rezultatom 70:77 (11:17; 18:19; 15:19; 26:22). Ovim trijumfom Podgoričani su ostali na trećem mjestu, kolo prije kraja regularnog dijela Aba lige.

Tim Jasmina Repeše imao je kontrolu tokom cijelog meča, a samo su u trećem minutu bili u zaostatku kada su domaći vodili 4:3. U finišu prvog poluvremena prednost je iznosila 10 poena, da bi se na odmor otišlo sa +7.

U trećoj četvrtini razlika je dostigla 15 poena, Mega je spustila na sedam nakon tri minuta posljednje četvrtine, ali to je bio maksimum od ekipe Dejana Milojevića.

Najbolji u timu "plavih" bio je Goga Bitadze sa 22 poena, a dvocifreni su još bili Edvin Džekson i Noris Kol sa po 12, dok je Erl Klark dodao 10.

Kod domaćih se istakao Edin Atić, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 15 postignutih poena, 11 skokova i šest asistencija, Zoran Nikolić upisao je 14 poena i šest skokova.