Budućnost u finalu, Mornar izborio majstoricu

Bojan Dubljević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 03.05.2012. 20:29h

Košarkaši Budućnosti plasirali su se u finale plej-ofa prvenstva Crne Gore.

Budućnost je večeras na Cetinju, u drugom meču serije, savladala Lovćen 98:71 i sa 2:0 u pobjedama izborila nastavak takmičenja. Podgorički tim prvi duel dobio je 80:72.

Razlika u klasi između Budućnost Volija i svih ostalih timova u crnogorskoj košarci je ogromna. A kada je motiv izabranika Dejana Radonjića pravi, onda je ubjedljiv trijumf neizbježan - vječiti šampion Crne Gore lako je stigao do finala plej-ofa.

Podgoričani su dominirali od starta, čime su pokazali da su dan ranije protiv istog rivala (slavili 80:72) samo „otaljavali” posao.

Drugog finalistu odlučiće majstorica između Mornara i Sutjeske. Mornar je večeras u Nikšiću savladao Sutjesku 87:83 i izborio majstoricu.

Sutjeska je u utorak u Baru savladala Mornar 65:64.

Barani su se najbolji mogući na;in revanširali Sutjesci za poraz u prvom meču polufinala plej-ofa. Izabranici Miodraga Pavićevića od prvog minuta tačno su znali šta hoće, zbog čega su potpuno zasluženo izborili majstoricu koja će se igrati sjutra u dvorani „Topolica”.

Od samog početka oba rivala pravila su dosta tehničkih grešaka, ali su se bolje snašli Barani, koji su u 4. minutu poveli 7:2. Ipak, domaći su dobro odreagovali i dva minuta prije kraja prve četvrtine stigli do prvog izjednačenja 14:14.

Nakon prve duže pauze, Mornar je furiozno krenuo i sa tri vezane trojke dobro uzdrmao Nikšićane - precizan šut i dobra igra u reketu uslovli su da u 15. minutu stignu do plus 14 (36:22). Takav epilog probudio je Jocovića i saigrače koji su tri minuta kasnije prišli na 46:40.

Barani su sredinom treće četvrtine potpuno preuzeli konce igre i u 27. minutu stigli do 15 koševa viška (67:52). Nikšićani su, ipak, u odličnom ambijentu pronašli snagu, igrali odlično od 31. do 37. minuta i prišli na 77:72. Ipak, kada su nakon šoka gosti postigli svoj prvi koš, bilo je jasno da će do preokreta teško doći.

Odlučujući treći meč na programu je u nedjelju u Baru.

Lovćen - Budućnost Voli 71:98 (20:29, 14:19, 16:22, 21:28)

Cetinje - Dvorana SRC „Lovćen”. Gledalaca: 500. Sudije: Vojinović, Rutešić, Kaluđerović (Nikšić).

Lovćen: Popović, Đoković 3, S. Latković 3, Milošević, Pavlićević 21, Vrbica 11, Borilović, Koprivica 6, Lopičić 12, Zejak 6, Milić 7, M. Latković 2.

Budućnost Voli: Mihailović 9, M. Popović 3, M. Milošević 4, Krstović 7, Radović 4, Vitkovac 16, Dubljević 28, Ivanović 10, Anderson 4, Nikolić 6, Mugoša 2, A. Popović 5.

Sutjeska - Mornar 83:87 (17:19, 23:29, 16:24, 27:15)

Nikšić - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 1.500. Sudije: Dragojević, Savović (Podgorica), Lepetić (Herceg Novi).

Sutjeska: Kovač 11, Zarubica, Gajović 13, Jovanović 1, Grabovica 5, Popović 7, Dragićević 9, Jocović 16, Krivokapić 12, Vukotić, Kuveljić 5, Pejović 4.

Mornar: Pajović 4, Damjanović 6, Kasalica, Ivanović 5, Skot 8, Jelenić 11, Radosavljević 16, Sekulović, Pavić 6, Vujošević 2, Barović 16, Singlteri 13.