Budućnost u formi: Dominacija u Poljskoj za nastavak sna o Top 16 fazi

Budućnost sada ima pobjedu manje od Arke i Trenta, dva kola prije kraja takmičenja u grupi D
7218 pregleda 11 komentar(a)
Džastin Kobs, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.11.2019. 22:58h

Košarkaši Budućnosti su u dobroj formi i pravom ritmu, a nakon slavlja u duelu sa Arkom u Gdinji još su u igri za plasman u drugu fazu Evrokupa.

Momci Petra Mijovića vezali su drugi uzastopni trijumf na evropskoj sceni, četvrti ukupno, ubjedljivo slavili u Poljskoj 78:61, dominantnom igrom tokom cijelog meča.

Sada imaju pobjedu manje od Arke i Trenta, dva kola prije kraja takmičenja u grupi D, a napravili su odličnu uvertiru i poslali pozivnicu navijačima za nedjeljni derbi ABA lige, protiv Partizana u "Morači".

Budućnost je od početka bila bolji rival u Poljskoj, iako je domaćin nakon prvih deset minuta imao 18:18.

U drugoj četvrtini, Sead Šehović je pogodio tri trojke, Hasan Martin bio odličan u prvom poluvremenu, pa je prednost "plavih" polako rasla.

U drugom dijelu šuterski ritam uhvatili su Nikola Ivanović i Džastin Kobs, odbrana je bila na na visokom nivou, pa su gosti serijom 17:2 stigli i do 23 poena razlike (65:42)...

Prednost je rasla i do plus 27, Budućnost je razbila rivala, koji je prije samo 34 dana slavio u Podgorici (62:59)...

Džastin Kobs je postigao 17 poena, Hasan Martin 14, uz devet skokova, Nikola Ivanović 12, a Suad Šehović 11 poena.

U strijelce se upisao 11 igrača, bez poena je završio samo Zoran Nikolić.

Arka - Budućnost Voli 61:78 (18:18, 12:23, 16:28, 15:9)

Gdinja - “Gdinja arena”. Gledalaca: 1.472. Sudije: Fufis (Grčka), Udjanskij (Velika Britanija), Baumanis (Letonija).

Arka: Hemonds 11 (2-1), Bostik 2 (4-2), Mur 9 (3-2), Subarga 5, Malčik, Emelogu 7 (2-1), Volozin 5 (2-2), Čerlonko, Kaminski 2 (2-2), Apson 8 (2-2), Hričanjuk 4, Vika 8 (2-1).

Budućnost Voli: Kobs 17 (10-8), Ivanović 12 (2-2), Bamfort 6, Šehović 11, Starovlah 1 (2-1), Martin 14 (5-2), Ilić 5 (4-3), Z. Nikolić, Božić 2, Popović 6 (2-2), Mejers 2, D. Nikolić 2.