Budućnost Voli i Široki u finalu

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, „plavi” su u nastavku dodali gas i stigli do 19 poena viška
1 komentar(a)
Igor Jovović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.09.2013. 21:48h

Budućnost Voli će igrati u finalu 15. Memorijala „Široki 2013”, pošto je boljom savladala hrvatskog prvoligaša Džoli.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, "plavi” su u nastavku dodali gas i stigli do 19 poena viška.

Zadovoljni visokim vođstvom izabranici Igora Jovovića su smanjli ritam, a Šibenčani su to iskoristili i ublažili poraz.

U redovima Budućnost Volija blistao je Vilijam Kolmen sa 25 poena, dok su se kod Džolija istakli Josip Naletilić (19) i Domagoj Bubalo (12).

Rival Podgoričanima u finalu biće domaćin Široki, koji je bio bolji od Čapljine (78:57).

Finale se igra sjutra od 19 sati, dok je za 17 predviđen duel za 3. mjesto.

Budućnost Voli - Džoli 72:61 (18:14, 15:17, 23:8, 16:22)

Široki - Dvorana: "Pecara”. Gledalaca: 150. Sudije: Anzulović, Herceg (Hrvatska), Milićević (BiH).

Budućnost Voli: Mihailović 9, M. Popović 2, Subotić 5, Nikolić, Mugoša 3, Kolmen 25, Vitkovac 4, Akindele 8, Ivanov 2, Ivanović 7, Ćapin 7.

Džoli: Gulam 3, Roso 2, Katura 9, Vrlika 2, Ros 8, Mrva 1, Naletilić 19, Bubalo 12, Ćuić 3, Cinac 2, Kržić.