Budućnost Voli lako izašla na kraj sa Cedevitom

"Bila je ovo fantastična utakmica za nas i nadam se da ćemo da nastavimo sa ovakvim igrama”, istakao Bojan Subotić
Bojan Subotić, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 17.10.2015. 21:15h

Budućnost Voli je odigrala još jedan sjajan meč, prije svega u odbrani i zasluženo je u derbiju savladala Cedevitu i upisala petu pobjedu u sezoni.

Gosti su samo u prvoj četvrtini vodili, a kada je u 17. minutu Bojan Subotić pogodio trojku za 29:23, dilema oko pobjednika više nije bilo.

„Velika pobjeda za nas, pobijedili smo sjajnog protivnika u velikoj borbi svih 40 minuta. Imali smo problema sa faulovima Aleksa Marića i Tadije Dragićevića, što je unijelo zebnju. Međutim, igrači koji su bili na terenu dali su posljednji atom snage. Odbrana je opet bila sjajna, zaustavili smo Cedevitu na 66 poena”, bio je zadovoljan Igor Jovović, trener Podgoričana.

Otpor Zagrepčana definitivno je slomljen na startu drugog poluvremena, kada su igrači Budućnost Volija dobrom odbranom tjerali rivala da šutira iz teških situacija.

Sve su to lako kažnjavali u napadu za plus 13 (46:33) u 25. minutu.

I u nastavku su „plavi” igrali dobro, sredinom posljednje dionice stigli su do maksimalnih 65:51, nakon čega je uslijedila rutinska završnica.

„Odigrali smo jako, muški, požrtvovano. Ušli smo od prvog minuta sa jasnim ciljem da dobijemo utakmicu, a to je moguće samo kroz dobru odbranu. Bila je ovo fantastična utakmica za nas i nadam se da ćemo da nastavimo sa ovakvim igrama”, istakao je Subotić.

Subotić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 15 poena, a Omar Kuk je dodao 14 uz šest asistencija.

Tadija Dragićević je meč završio sa 13 koševa, dva više od Seada Šehovića.

Kod gostiju, Nemanja Gordić je dao 14, a Miro Bilan 11.

„Budućnost je zasluženo pobijedila, odigrala je puno bolju utakmicu. Mi nismo bili pravi nismo bili dovoljno koncentrirani. U početku meča dok je Budućnost bila stegnuta u napadu promašili smo tri, četri zicera. Tu smo mogli napraviti ozbiljnu prednost, 10-ak razlike. Budućnost se vratila u drugoj četvrtini. Promašili smo 10 slobodnih bacanja, trojke smo šutirali 19 odsto i sa takvim šutom ne može se dobiti utakmica u Podgorici. U drugom poluvremenu smo bili sa mnogo više energije i želje nego na početku. Bili smo i mnogo hrabriji, ali danas u sportu ne smijete dozvoliti da tek tako prođe 20 minuta”, bio je ljut na svoje izabranike trener Cedevite Veljko Mršić.

Budućnost Voli - Cedevita 76:66 (10:15, 23:12, 20:17, 23:22)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Obradović (BiH), Juras, Glišić (Srbija).

Budućnost Voli: Su. Šehović 9 (1-1), Jaramaz (2-0), Subotić 15 (5-2), Se. Šehović 11 (2-0), Čarapić, Kuk 14 (6-4), Baćović, Ilić, Dragićević 13 (7-6), Marić 9 (9-7), Rikić, Džozef 5.

Cedevita: Vajt 3 (2-1), Zubčić 8 (2-2), Pilepić 5, Babić 5 (4-3), Žganec, Musa, Bilan 11 (3-1), Mazalin, Gordić 14 (5-4), Žorić 6, Arapović 5 (21-), Pulen 9 (2-2).