Budućnost Voli lako sa Jedinstvom

3 komentar(a)
KK Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.02.2013. 20:11h

Košarkaši Budućnost Volija posljednji su učesnici finalnog turnira Kupa Crne Gore.

Podgoričani su u četvrtfinalnom meču bili ubjedljivi protiv Jedinstva.

Od starta meča su krenuli maksimalno angažovano i u 5. minutu imali su vođstvo 15:0.

Prve i jedine poene za goste u prvoj četvrtini dao je centar Nikola Munjić (trojka) 4,53 minuta prije kraja.

Ozbiljna igra Budućnost Volija i u nastavku meča.

Prednost je konstantno rasla do konačnih 109:37, koje je šest sekundi prije kraja trojkom postavio Marko Mugoša.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Marko Popović i Danilo Nikolić, koji su dali po 18 poena.

Mladi centar je imao skoro perfekan šut za dva poena (11-9), a uhvatio je i devet lopti.

U redovima Bjelopoljaca, istakao se Munjić (11).

Finalni turnir Kupa Crne Gore igraće se u petak i subotu u Tivtu, a pored Podgoričana učestvovaće još domaćin Teodo, Sutjeska i Ulcinj.

Polufinalni parovi biće određeni žrijebom sjutra u prostorijama Košarkaškog saveza Crne Gore.

Budućnost Voli - Jedinstvo 109: 37 (29:3, 21:17, 29:6, 30:11)

Podgorica - Dvorana: “T-Mobile”. Gledalaca: 50. Sudije: Šutulović, Koljenšić, Savović (Podgorica).

Budućnost Voli: Novosel 4, M. Popović 18, Radunović 6, S. Milošević 12 (1-1), Mugoša 15 (4-4), Li 12, Vitkovac, A. Popović, Ivanović 11, Nikolić 18, Bost 13.

Jedinstvo: Kovačević 4, Mušović, Krgović 2, Ljujić, Omerović 2, Babača 8, Tičević, Munjić 11 (2-0), Stojanović 8 (5-4), Furundžić, Vuković 2.