Budućnost Voli nadigrala moćni Uniks

Omar Kuk, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 04.11.2015. 20:05h

Budućnost Voli je ostvarila najveću pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone, u „Morači” je savladana moćni Uniks, koji je samo u prvoj četvrtini uspio da kontroliše dešavanja na terenu.

Tako su Podgoričani i dalje bez poraza pred svojim navijačima, a ujedno su i prekinuli lošu tradiciju protiv ruskih timova.

Do ovog meča imali su samo jedan trijumf u posljednjih deset duela, ali i lošoj seriji je došao kraj.

Prikazali su izabranici Igora Jovovića jednu od najboljih, ako ne i najboljih igara ove sezone.

Posebno se to odnosi na igru u odbrani, jer je jedan od favorita za osvajanje Evrokupa zaustavljen na svega 63 poena.

Početak nije bio obećevajući, u 4. minutu gosti su vodili 11:4, a kako je vrijeme odmicalo Budućnost Voli je stizala prednost rivala.

Krajem prve i početkom druge dionice, domaćin je napravio seriju 13:0 i od minus pet (15:20), stigao je do plus osam (28:20).

Od tog momenta pa do kraja meča, Uniks je uspio samo jednom da izjednači (28:28), jer su Podgoričani dobrom odbranom kontrolisali dešavanja na terenu.

Na kraju treće dionice bilo je 60:50 i činilo se da je meč riješen.

Međutim, za nepuna dva minuta Uniks je napravio seriju 7:0 i prišao na 60:57.

Poslije minuta odmora, crnogorski šampion je opet zaigra u svom stilu, odlijepio se na 69:61 i do kraja meča nije bilo dilema oko pobjednika.

Na ulasku u posljednji minut Omar Kuk je pogodio za maksimalnu prednost 73:62.

Suad Šehović je predvodio Budućnost Voli sa 16 poena (trojke 7-4), a pratili su ga Tadija Dragićević (13, osam skokova) i Aleks Marić (10, 5-5 za dva).

U poraženom timu najbolji je bio Kit Lengford sa 21 poenom. Dvocifreni su bili Latavijus Vilijams (11) i Artsiom Parahuski (10, osam skokova).

Budućnost Voli - Uniks 73:63 (19:20, 18:12, 23:18, 13:13)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Ankarali (Turska), Martolini (Italija), Romano (Izraela).

Budućnost Voli: Su. Šehović 16 (2-2), Jaramaz 5 (1-1), Subotić 4 (2-2), Se. Šehović 6, Kuk 2, Baćović 3, Ilić, Dragićević 13 (4-4), Marić 10 (2-0), Radunović, Rikić 9 (4-3), Džozef 5.

Uniks: Lengford 21 (8-6), Ponkrašov, Parahuski 10 (10-4), Kolom 2 (4-2), Lihodej 4, Banić, Gubanov 4 (2-2), Fidi, Panin, Kajmakoglu 8, Vilijams 11 (4-3), Milaknis 3.