71 pregleda 0 komentar(a)
Omar Kuk, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 29.11.2015. 22:10h

Budućnost Voli se provukla u derbiju protiv Sutjeske i debiju Luke Pavićevića na klupi.

Nikšićani su imali priliku da naprave iznenađenje, pošto su imali šut za pobjedu na kraju regularnog dijela meča, a potom i produžetka, ali su Nemanja Vranješ i Nikola Žižić bili neprecizni.

Takav poklon Podgoričani su objeručke prihvatili i došli do desete pobjede u sezoni.

Domaćin je poveo od starta i prednost je konsantno rasla do plus 14 (39:25), koliko je bilo u 16. minutu.

Serijom 12:1 u samoj završnici prvog dijela, gosti su uhvatili priključak.

Treća četvrtina protekla je u znaku Sutjeske, koja je poslije serije, ovog puta 9:0 i trojke Alekse Popovića prvi put povela na meču 55:57 (26. minut).

Od tog momenta pa do kraja, vodila se velika borba.

Nikšićani su produžetak otvorili sa pet vezanih poena (78:83), ali su do kraja dali samo četiri i morali su da se pomire sa porazom.

Tadija Dragićević je bio najbolji kod Podgoričana sa 21 poenom (17 u prvom poluvremenu) i 13 skokova.

Dabl-dabl učinke imali su još Bojan Subotić (17, 10 uhvaćenih lopti) i Robert Rikić (13, 11 skokova).

Kod Sutjeske, najbolji su bili Vranješ (17) i Nikola Pavlićević (15).

Budućnost Voli - Sutjeska 89:87 (23:15, 23:24, 19:31, 13:8, 11:9)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Jovčić, Obrknežević (Srbija), Jovović (Hrvatska).

Budućnost Voli: Su. Šehović 12 (5-4), Jaramaz 2, Subotić 17 (10-8), Se. Šehović 14, Čarapić 2, Kuk 8 (4-3), Slavković, Ilić, Dragićević 21 (9-6), Rikić 13 (7-7).

Sutjeska. Pavlićević 15 (4-2), Kovač, Mugoša, Albijanić 17 (2-1), Spasojević 10 (2-1), Popović 12, Čvorović, Korać 4, Žižić, Pavić 6, Vranješ 17 (5-5), Šalić 6 (2-2).