Budućnost Voli neuspješna u Sankt Peterburgu

Plasman među osam najboljih sada ne zavisi od izabranika Dejana Radonjića. Ostaje nada da će Banvit izgubiti od Krke u Novom Mestu ili od Rusa u posljednjem kolu
Lukas - Čedo, Foto: Bc-spartak.ru
Ažurirano: 21.02.2012. 17:22h

Odigrala je Budućnost Voli odlično veći dio meča protiv favorizovanog Spartaka, tri minuta su je dijelila od iznenađenja i plasmana među osam najbolji u Evrokupu.

Međutim, sa nekoliko grešaka i brzopletih šuteva, gosti su omogućili timu iz Sankt Peterburga da nastavi trijufalnu seriju, pošto im je ovo 11. pobjeda u isto toliko mečeva.

Sada sudbina “plavih” oko plasmana u dalji tok takmičenja zavisi od Banvita i onoga što će on da uradi.

Samo su Bojan Krstović (11) i Hasan Rizvić (10) bili dvocifreni u redovima gostiju, dok je, slobodno se može reći, junak trijumfa Spartaka bio Slovenac Miha Zupan, koji je dao 15 poena uz stopostotan šut iz igre (3-3 za dva, 3-3 za tri poena) i osam skokova.

Patrik Beverli je upisao 19, a Lukas Mavrokefalidis 14 koševa.

Od starta meča se vidjelo da će ovo biti neizvjestan meč. Veći dio prve dionice protekao je u rezultatskoj klackalici, ekipe su se smjenjivale u vođstvu.

Kod rezultata 16:15, gosti su napravili seriju 6:0, stigli do 21:16 i zadržali prednost na kraju prve dionice (24:19).

Održavali su gosti prednost do 14. minuta, kada je uslijedila serija Spartaka od 10:2 i vođstvo 34:32.

Bojan Dubljević je prekinuo niz svog tima od tri minuta bez koša, a Džermejn Anderson vratio prednost Budućnost Voliju.

Da se na odmor ode sa neriješenim rezultatom, potrudio se Zupan (36:36).

Nakon prvih 20 minuta Podgoričani su imali 57 odsto šuta za dva (14-8) i tri poena (7-4), ali su, takođe, izgubili devet lopti, pa je to razlog zašto nisu na odmor otišli sa prednošću.

Start drugog dijela pripao je domaćinu, koji je u 25. minutu imao višak od pet poena (43:38).

Tada su se probudili gosti, napravili su seriju 12:0 koju je zaključio Rizvić košem uz dodatno, pa je na semaforu stajalo 43:50.

Zupan je vezao dvije trojke, ali je Nikola Ivanović pogodio za 54:49 i sa tim rezultatom se ušlo u odlučujuću četvrtinu.

Vasilij Zuzulin je dva puta bio uspješan iza linije 6,75 metara, ali to nije pomoglo da Spartak preokrene.

Rizvić i Čedomir Vitkovac su bili sigurni, pa je u 36. minutu bilo plus tri za Budućnost Voli (60:57).

Sa četiri vezana poena Mavrokefalidisa i trojkom Viktora Kejrua, domaći tim je poveo 64:60 na nešto više od tri minuta prije kraja.

Vitkovac je uzvratio sa linije penala, potom je i Beverli bio siguran, kao i Marko Popović (66:64).

Minut i po prije kraja, kapiten Podgoričana je ukrao loptu Kejruu i omogućio svom timu da izjednači.

Međutim, Dubljević je bio brzoplet, promašio je trojku, a sve to kaznio Mavrokefalidis minut prije posljednjeg zvuka sirene (68:64).

Dejan Radonjić je zatražio minut odmora, poslije kojeg je odgovornost preuzeo Džermejn Anderson.

Nažalost, njegov šut je blokirao Mavrokefalidis, pa je otišla i posljednja nada u preokret. Konačan rezultat postavio je Beverli sa linije penala.