13 komentar(a)
Čedomir Vitkovac, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.12.2012. 21:26h

Lider je pao u “Morači”. Košarkaši Budućnost Volija su u posljednjem meču u 2012. godini savladali Igokeu i na najljepši mogući način se oprostili od svojih navijača.

Svih 40 minuta Podgoričani su vodili, imali kontrolu dešavanja na terenu i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Jednostavno tim iz Aleksandrovca večeras nije imao ni minimum šansi da dođe do novog trijumfa.

Četiri igrača Budućnost Volija imala su dvocifren broj poena, a najbolji je bio Čedomir Vitkovac sa 14 koševa uz šest skokova, dok je kapiten Marko Popović ubacio 13 (tri trojke), a u samom finišu pogodio je četiri važna bacanja.

U gostujućem timu najbolji utisak ostavio je Branko Jorović (15).

Od starta meča Podgoričani su agresivnom igrom u odbrani poremetili napad gostiju, prednost je rasla iz minuta u minut, pa je na isteku 8. minuta već bilo 22:12.

Dragan Bajić je zatražio minut odmora kako bi spriječio dalji sunovrat svog tima.

To je dalo rezultat, Igokea je napravila seriju 9:2 i prišla na 24:21.

Međutim, odgovorila je Budućnost Voli serijom 7:0 za 32:23 u 17. minutu, pa je Bajić opet bio prinuđen da traži tajm-aut.

Ovog puta bez uspjeha, Vladimir Mihailović je pogodio za 36:24, a na veliki odmor se otišli sa rezultatom 40:31.

Sa četiri vezana poena Di Bosta, Budućnost Voli je u 22. minutu došla do najveće prednosti na meču (44:31).

Aleksandrovčani se, međutim, nisu predavali, serijom 12:3 prišli su u 29. minutu na 47:43.

Da ne dođe do preokreta, potrudili su se Marko Popović i Mihailović, koji su pogodili trojke, pa su u posljednjih 10 minuta “plavi” ušli sa osam poena viška (55:47).

Zahvaljujući Joroviću, Igokea se održava u životu, ali im “plavi” nisu dozvoljavali da naprave preokret.

Pokušali su gosti u penal završnici da urade nešto više, ali su Marko Popović i Vitkovac bili mirne ruke.