Budućnost Voli pobijedila MZT Skoplje

Podgoričani u 18. minutu imali 16 poena viška (37:21), ali su sve prokockali do odlaska na odmor
76 pregleda 20 komentar(a)
Nikola Ivanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 11.01.2014. 22:37h

Budućnost Voli je napravila veliki korak ka plasmanu među četiri najbolja tima pobjedom nad MZT Skopljem.

Međutim, “plavi” su se opet igrali sa svojim, ali i nervima navijača, pošto je makedonski šampion srušen tek nakon produžetka.

A sve je izgledalo kao iz bajke u 18. minutu, pošto su imali velikih 16 poena viška (37:21).

Činilo se da je pobjeda već osigurana, ali se desio veliki pad, što je MZT Skoplje znao da iskoristi i serijom 11:0 uhvati priključak (37:32).

U nastavku se vodila velika borba, Podgoričani su imali posljednji napad, ali ga Aleksa Popović nije realizovao.

U dodatnih pet minuta, domaći košarkaši su bili koncentrisaniji, posebno sa linije penala, pa su stigli do 11. pobjede u sezoni.

Čedomir Vitkovac je odigrao možda i najbolju utakmicu ove sezone.

Ubacio je 20 poena, od čega osam u produžetku, uz osam skokova i osam iznuđenih faulova.

Odličnu rolu imao je i Deži Akindele (19 koševa, osam uhvaćenih lopti).

Aleksa Popović je dodao 15 (šest asistencija), a Nikola Ivanović 12 (šest proigravanja).

U poraženom timu je blistao veteran Todor Gečevski sa 22 koša (trojke 5-4), uz sedam uhvaćenih lopti.

Početak meča obilježio je Gečevski sa dvije trojke, pa otuda i vođstvo MZT Skoplja 12:8 u 4. minutu.

Kako je vrijeme odmicalo, Podgoričani su hvatali pravi ritam i do kraja prve četvrtine preokrenuli rezultat (22:17).

U drugoj dionici domaći sastav je odlično zatvorio prilaze svom košu, a kontranapadima kažnjavao svaku grešku rivala.

Makedonci nisu imali odgovor na igru Budućnost Volija i dva minuta i 20 sekundi prije odlaska na odmor semafor je pokazivao 37:21.

I umjesto da nastave u istom ritmu, “plavi” su pali u igri, a iskusni gosti su to znali da kazne i serijom 11:0 vratili su se u meč.

U drugom poluvremenu velika borba i igra koš za koš.

Budunost Voli nije uspijevala da se značajnije odlijepi, a gosti nisu uspijevali da preokrenu rezultat, sve do 37. minuta, kada je Gečevski trojkom doveo svoj tim do minimalne prednosti (65:64).

Ušlo se u neizvjesnu završnicu, Sead Šehović je 26 sekundi prije kraja napravio korake kod rezultata 70:70.

Budućnost Voli je imala posljednji napad, ali je Aleksa Popović promašio.

Nikola Otašević je pokušao da sa pola terena pogodi, ali neuspješno, pa se ušlo u produžetak.

Pobjedu domaćinu u produžetku, najavio je Vitkovac trojkom za 78:72.

Uzvratio je Sead Šehović košem uz dodatno (78:75), ali je to bilo sve što su uradili gosti.

Vitkovac je u samoj završnici pogodio pet od šest bacanja, posljednje 27 sekundi prije kraja za nedostižnih 83:77.