Budućnost Voli pobijedila u Zadru

Opet je odbrana bila fenemenalna, a u napadu je dominirao Aleksa Popović. Bila je to simultanka reprezentativca Crne Gore, koji je meč okončao sa 29 poena (17 u prvom poluvremenu) uz fenomenalan šut za tri poena (6-5)
9 komentar(a)
Di Bost, Foto: Zadarski list
Ažurirano: 24.02.2013. 22:16h

Zadar je uspješno preskočen, Budućnost Voli je napravila veliki, možda i odlučujući korak ka trećem uzastopnom plasmanu na fajnl-for.

Dominirali su gosti tokom većeg dijela meča, pa ni mala kriza sredinom posljednje četvrtine, kada je domaćin prišao na minus četiri (55:59), ne može da pokvari ukupnu ocjenu.

Opet je odbrana bila fenemenalna, a u napadu je dominirao Aleksa Popović.

Bila je to simultanka reprezentativca Crne Gore, koji je meč okončao sa 29 poena (17 u prvom poluvremenu) uz fenomenalan šut za tri poena (6-5).

Čedomir Vitkovac je postigao 10 poena, uz pet uhvaćenih lopti.

U redovima Zadra, najbolji su bili Franko Kaštropil (20 koševa, sedam skokova) i Romeo Trevis (10, devet uhvaćenih lopti).

Od starta meča “plavi” su jasno stavili do znanja Zadranima da su došli po dva boda.

Odličan protok lopte, tečan napad i kvalitetna odbrana, donijeli su plus osam (13:5) u 6. minutu.

Ante Nazor je zatražio minut odmora, ali ni to nije donijelo rezultat. Budućnost Voli je dominirala, na isteku 8. minuta Nikola Ivanović je pogodio trojku za plus 15 (23:8).

I u drugom kvartalu Podgoričani su bili gospodari dešavanja na terenu.

Aleksa Popović je u 14. minutu pogodio iza linije 6,75 metara za 35:16, što je bio njegov 17. poen u prvom dijelu.

Do tog trenutka pogodio je sva tri šuta za tri poena, oba za dva, četiri bacanja, a imao je skok, ukradenu loptu i dva iznuđena faula.

U finišu prvog dijela, Zadrani su se donekle probudili i na odmor su otišli sa, za njih, pristojnih minus 13 (39:26).

Ništa značajnije se nije dešavalo ni u nastavku. Ivanović je drugom trojkom doveo Budućnost Voli do maksimalnih plus 20 (52:32).

Ta prednost malo je uspavala goste, Zadrani su to iskoristili i serijom 11:0 stigli na 43:52.

Da se domaćini mnogo ne nadaju, potrudio se Aleksa Popović košem uz pogođeno dodatno bacanje (43:55).

I kada se očekivalo da “plavi” rutinski meč privedu kraju, došlo je do male krize.

Zadar je prišao na minus četiri (55:59), nešto više od četiri minuta prije kraja.

Probudila se tada i malobrojna publika, a Dejan Radonjić je zatražio minut odmora.

Uspio je da smiri svoje izabranike, Aleksa Popović i Demarkiz Bost su pogodili trojke, Vitkovac dvojku za 69:57, čime je i definitivno stavljena tačka na meč, minut i 45 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene.