Budućnost Voli poražena u Krasnodaru, ali prošla dalje

PAOK je pred svojim navijačima savladao Ventspils (76:62) i eliminisao Letonce iz dalje konkurencije
14 komentar(a)
Džej Ar Rejnolds, Foto: Arhiva Vijesti
Ažurirano: 10.12.2014. 18:57h

Budućnost Voli je pružila snažan otpor favorizovanoj Lokomotivi, ali je na kraju u dramatičnoj završnici poražena.

Odlično je crnogorski šampionm igrao tokom čitavog meča, posebno do 23. minuta, kada je imao maksimalnih plus 14 (49:35).

Nakon toga je došlo do malog pada u igri, promašeno je nekoliko otvorenih šuteva, što su Rusi iskoristili, do kraja treće četvrtine napravili seriju 25:7 i preokrenuli na 60:57.

U posljednjoj četvrtini vodila se velika borba. Lokomotiva je vodila, a Podgoričani su konstantno prijetili.

Na minus pet (67:72), imali su dva šuta za tri poena, ali su Aleksa Popović i Čedomir Votkovac promašili.

Tridesetak sekundi prije kraja, Džej Ar Rejnolds je pogodio dva bacanja i Budućnost je došla na minus dva (72:74).

Napravljen je brz faul nad Nikitom Kurbanovom, koji je pogodio oba bacanja (76:72).

Igor Jovović je zatražio minut odmora, krenuli su gosti u napad i Vitkovac je opet promašio iza linije 6,75 metara, čime su i definitivno riješe sve dileme oko pobjednika.

Džej Ar Rejnolds je bio najbolji u redovima Budućnost Volija sa 21 poenom (trojke 6-4), Darko Planinić je dodao 14, a Robert Rikić 11 (6-5 za dva).

U domaćem timu najefikasniji je bio Derik Braun (15). Pratili su ga Ričard Hendriks (14, 11 skokova) i Evgenij Voronov (14, 6-4 za dva, 2-2 trojke).

I pored poraza, kolo prije kraja, crnogorski šampion je prošao u drugu fazu.

Naime, PAOK je pred svojim navijačima savladao Ventspils (76:62), čime je Letonce otpisao iz borba za nastavak takmičenja.

Sasari, Gran Kanarija i Banvit rivali u drugoj fazi

Budućnost Voli će u drugoj fazi igrati protiv šestoplasiranog tima iz grupe A Evrolige (Sasari), pobjednika grupe B Evrokupa (Gran Kanarija) i drugoplasirane ekipe iz grupe E.

Tu poziciju trenutno drži Banvit, koji u posljednjem kolu gostuje Krasnaju oktobru.

Da očuvaju tu poziciju, Turcima je potrebna pobjeda ili poraz manji od 15 razlike.

Lokomotiva - Budućnost Voli 79:76 (17:19, 14:22, 29:16, 19:19)

Krasnodar - Dvorana: „Basket hal”. Gledalaca: 2.739. Sudije: Fufis (Grčka), Kalpakas (Švedska), Haliko (Estonija).

Lokomotiva: Dilejni 13 (3-3), Rendolf 9 (3-2), Grigorjev, Braun 15 (4-2), Hendrikes 14 (3-2), Majls 4, Koluškin, Voronov 14 (2-0), Zubkov 3 (2-1), Zukanenko, Kurbanov 7 (2-2).

Budućnost Voli: Kuk 9 (4-2), Šehović 5, Dašić 5 (4-2), Planinić 14 (3-0), Subotić, Šihi 2, Vitkovac 5 (1-1), Popović 4, Ivanović, Rejnolds 21 (4-3), Rikić 11 (2-1).