Budućnost Voli poražena u Skoplju

"Plavi" igrali loše, posebno u prvom poluvremenu. Todor Gečevski nezaustavljiv sa 27 poena i 10 skokova za indeks uspješnosti 39
8 komentar(a)
Budućnost Voli-Zadar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 12.10.2013. 19:50h

Loša, bezidejna igra Budućnost Volija u prvom poluvremenu, nešto bolja u nastavku, ali premalo da se ostvari pobjeda u duelu sa MZT Skopljem u gostima.

I pored blijede igre u većem dijelu meča, “plavi” su imali priliku da osvoje bodove, pošto su tri minuta i 20 sekundi prije kraja prišli na 72:71, ali su nakon toga promašili šest posljednjih napada.

Ovakav ishod mogao se naslutiti već nakon prve četvrtine, pošto su gosti imali 13 poena minusa (24-11).

Gosti nisu imali rješenja za veterana, 39-godišnjeg Todora Gečevskog, koji je radio šta je htio sa centrima Podgoričana.

Meč je okončao sa 27 poena (4-4 bacanja, 13-10 za dva, 3-1 trojke) uz 10 skokova, tri asistencije i šest iznuđenih faulova za indeks uspješnosti 39!

Dvocifreni su još bili Stefan Sinovec (11, sedam asistencija), Uroš Lučić (10) i Kad Dejvis (10, sve u prvom poluvremenu).

U poraženom timu istakli su se sa po 14 koševa Aleksandar Ćapin i Aleksa Popović (12 u drugom poluvremenu).

Loš početak meča za Podgoričane. Promašili su prvih sedam šuteva (3-0 za dva, 4-0 za tri), a MZT Skoplje je to kaznio i poveo 9:0.

Prve poene za Budućnost Voli postigao je Vilijem Kolmen četiri minuta i 43 sekundi prije kraja prve dionice.

Domaći sastav je nastavio sa dobrom igrom, Gečevski i Dejvis su pogodili trojke za 19:4 u 7. minutu, što je bio znak za Igora Jovovića da zatraži drugi minut odmora.

Međutim, ni to nije dalo rezultata, “plavi” su igrali loše, izgubili su čak pet lopti, pa i ne čudi što su imali veliki minus na kraju prvih 10 minuta (24:11).

Nova trojka domaćina, ovog puta Georgija Čekovskog dovela je Budućnost Voli na minus 16 (29:13).

Tada su se trgli gosti, zaigrali za nijansu bolje i uspjeli su u 17. minutu da smanje na 33:26.

Davalo je to nadu da su konačno uhvatili pravi ritam, ali je to, nažalost, bilo kratkog daha.

Makedonski šampion je odgovorio serijom 11:2 i na veliki odmor otišao sa 16 razlike (44:28).

MZT Skoplje je poslije prvih 20 minuta imao šut za dva poena od 62 odsto (21-13), a za tri od 50 odsto (12-6), uz čak 14 asistencija.

Sa druge strane, Budućnost Voli je bila solidna u šutu za dva (50 odsto, 20-10), ali izuzetno loša iz linije 6,75 metara (18 odsto, 11-2).

Gečevski je košem otvorio drugo poluvrijeme za maksimalnih plus 18 MZT Skoplja (46:28).

Pokušavali su Podgoričani nakon toga da se vrate, ali bez uspjeha.

Mirnom igrom četa Vlada Vukoičića je održavala dvocifrenu prednost.

Istini za volju, “plavi” su u 29. minutu prišli na 55:47, ali se Gečevski sa pet peona potrudio da njegov tim u posljednju dionicu uđe sa vođstvom od 64:52.

Bolja igra gostiju u četvrtom periodu, domaćin je ušao u šuterski krizu. To su igrači Budućnost Volija iskoristili, napravili seriju 19:9 i nešto više od tri minuta prije kraja prišli su na 72:71.

To je nagovještavalo da crnogorski šampion može do pobjede, ali je, kasnije se ispostavilo, bilo sve što su uradili.

I domaći igrači su im “nudili” preokret, pošto su od šest bacanja pogodili samo tri.

Međutim, dva brzopleta napada i pokušaj trojke ostao je bezuspješan, a tačku na trijumf domaćina stavio je trojkom bivši član “plavih” Nikola Otašević, 29 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene.