50 pregleda 5 komentar(a)
Minja Milošević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 12.01.2013. 21:30h

Prije početka meča, Budućnost Voli je bila favorit u duelu sa Solnokom, a to je opravdala i na terenu.

“Plavi” su vodili tokom čitavog meča, pa gosti nisu imali ni minimum šansi da naprave iznenađenje.

Prvo poluvrijeme obilježila je loša igra u odbrani sa obje strane, da bi u nastavku domaći igrači u tom segmentu igre bili daleko bolji, pa je prednost rasla iz minuta u minut do maksimalnih plus 27 u 39. minutu (86:69), nakon što je Marko Mugoša, koji je odigrao prve minute ove sezone, pogodio dva bacanja.

Vladimir Mihailović i Strahinja Milošević su bili najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 15 poena.

Mihailović je 13 dao u prvom, a Strahinja 12 u drugom poluvremenu.

Dvocifren košgeterski učinak imao je još Aleksa Popović (10).

Reprezentativac Crne Gore Sead Šehović bio je najbolji kod Solnoka sa 19 koševa.

Treba napomenuti da je domaći tim imao sjajan procenat šuta za dva poena od čak 70 odsto (37-26).

Bolje je počeo domaći tim, u 4. minutu je poveo 11:6, ali se Solnok brzo vratio i preko Šehovića izjednačio (14:14).

Ipak, finiš prve četvrtine pripao je Podgoričanima, koji su na isteku 9. minuta preko Alekse Popovića prvi put stigli do dvocifrene prednosti (26:16).

Start druge dionice pripao je Mađarima, koji su serijom 9:2 stigli do novog izjednačenja (28:28).

Tada je uslijedila sjajna reakcija igrača Budućnost Volija, koji su napravili seriju 18:3 za plus 15 (46:31) u 18. minutu.

Odličnih sedam-osam minuta zaključio je fenomenalnim zakucavanjem Mihailović u samoj završnici prvog poluvremena za 52:40.

U drugom poluvremenu, Budućnost Voli je zaigrala mnogo agresivnije u odbrani, pa su Mađari teško pronalazili put do koša.

Razigrao se Strahinja Milošević, koji je efektnim zakucavanjem digao publiku na noge.

Jedina dilema je bila konačan rezultat, a u posljednjih pet minuta Radonjić je sa parketa povukao ključne igrače, a šansu su dobili Mugoša i Pavlin Ivanov, uz Nikolu Ivanovića.

Međutim, i ta mlada petorka je bila prejaka za Solnok, koji je iz “Morače” ispraćen sa minus 25 (88:63).