Budućnost Voli razbila Cibonu

21 komentar(a)
Luka Pavićević, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 05.12.2015. 21:52h

Poslije poraza od Trabzona, košarkaši Budućnost Volija su se pribojavali gostovanja u Zagrebu.

Međutim, prema prikazanom u dvorani „Dražen Petrović”, razloga za strah nije bilo.

Sem prve četvrtine koja je pripala Ciboni, ostatak meča protekao je u dominaciji Podgoričana.

U drugih 10 minuta uhvatili su pravi ritam, a potom u trećoj četvrtini potpuno dotukli domaćina.

Serija 17:2 od 24. do 28. minuta odvela je „plave” na 67:46, a potom je prednost rasla do plus 32 (81:49), koliko je bilo u 33. minutu.

Nakon toga Luka Pavićević je povukao sa terena nosioce igre, pa su Zagrepčani uspjeli da smanje zaostatak.

Kao i protiv Igokee prije dva kola, i u ovom meču igrači Budućnost Volija su bili fenomenalni u šutu za tri poena.

Pogodili su 17 puta iz 33 pokušaja (52 odsto), što je najbolji učinak ove sezone.

Ovo je za crnogorskog šampiona bila 11. pobjeda.

Još jednu odličnu partiju pružio je Tadija Dragićevića, koji je devet od 23 poena dao u trećoj četvrtini.

Za dva poena je šutirao 5-4, a trojke 6-4.

Sjajnu rolu imao je i Amerikanac Doron Lemb sa 17 koševa (3-3 za dva, 5-3 za tri), dok je Bojan Subotić dao poen manje uz četiri trojke iz pet pokušaja.

Kapiten Suad Šehović je dodao 11.

Filip Krušlin (14) i Marin Rozić (13) su bili najbolji kod Zagrepčana.

Cibona - Budućnost Voli 69:81 (22:19, 20:29, 7:26, 20:17)

Zagreb - Dvorana: „Dražen Petrović”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Pukl, Vučković (Slovenija), Jovčić (Srbija).

Cibona: Florens 10 (1-1), Krušlin 14 (2-1), Hukić, Šiško, Rozić 13 (2-0), Jagodić-Kuridža 9 (2-2), Slavica 2, Mavra 4, Joksimović 11 (1-0), Žižić 2, Zubac 4.

Budućnost Voli: Lemb 17 (2-2), Su. Šehović 11, Jaramaz 5, Subotić 16, Se. Šehović 7, Čarapić, Kuk 5, Slavković, Ilić, Dragićević 23 (4-3), Marić 7 (4-3), Rikić.