Budućnost Voli razbila Crvenu zvezdu

64 pregleda 17 komentar(a)
Tadija Dragićević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 21.12.2015. 23:44h

Lider je sačuvao prvo mjesto na tabeli - Budućnost Voli je u derbiju očitala lekciju Crvenoj zvezdi i učvrstila se na čelu tabele.

Aktuelni šampion je samo u drugoj četvrtini pokazao kvalitet, dok je ostatak meča protekao u potpunoj dominaciji „plavih”. Bila je ovo, uz duel sa Arisom, najbolje izdanje crnogorskog šampiona.

Već poslije prve četvrtine osjećao se miris pobjede u „Morači”, izabranici Luke Pavićevića su od rezultata 7:7 u 3. minutu zaigrali kao u transu, napravili su do kraja prve četvrtine seriju 21:4 za plus 17 (28:11).

Uspio je Dejan Radonjić između prve i druge dionice da malo smiri svoje izabranike, koji su pojačali odbrani i serijom 14:0, u kojoj je Marko Gudurić dao sedam poena, prišli na 28:25.

Ispostavilo se kasnije da je to bilo sve što su uradili na ovom meču. Uslijedio je odgovori Budućnost Volija u vidu nove serije, ovog puta 10:4, za 38:29 nakon prvih 20 minuta.

Treću dionicu obilježila je loša igra obje ekipe u napadu, ali je to više odgovaralo Podgoričanima koji su, ne samo održali prednost iz prvog poluvremena, već su trojkom Tadije Dragićevića u samom finišu stigli do 52:40.

Ako su gosti i gajili nadu da mogu do preokreta, sve je riješemo u 33. minutu. Braća Sead i Suad Šehović su pogodili trojke, a Aleks Marić je poentirao nakon ofanzivnog skoka za 60:42.

Nakon toga je uslijedila i predaja košarkaša Crvene zvezde, koji su do kraja meča vodili računa samo da izgube sa manjom razlikom nego što su pobijedili pred svojim navijačima (83:62).

Na kraju su u tome i uspjeli.

Najbolji u 13. pobjedi Budućnost Volija ove sezone bili su Dragićević (20 poena, 10 skokova) i Marić (16, 10 uhvaćenih lopti). Dvocifreni su još bili Sead (11) i Suad Šehović (10).

U redovima Crvene zvezde dvocifreni bio je Gudurić, koji je meč okončao sa 20 koševa.

Stefan Jović (dva poena) i Majk Cirbes (šut 8-0), od čijih učinaka u velikoj mjeri zavisi igra Beograđana, bili su potpuno zaustavljeni.

Budućnost Voli - Crvena zvezda 68:54 (28:11, 10:18, 14:11, 16:14)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 4.500. Sudije: Pukl (Slovenija), Dožai, Hordov (Hrvatska).

Budućnost Voli: Su. Šehović 10 (2-2), Jaramaz 2, Subotić 5, Se. Šehović 11, Čarapić, Kuk 4 (2-0), Baćović, Dragićević 20 (4-3), Marić 16 (6-4), Dženkins, Rikić, Divou.

Crvena zvezda: Vilijams 2, Rebić, Tompson 8 (3-2), Dangubić, Lazić 2, Tejić, Simonović, Gudurić 20 (4-4), Jović 2, Miler 7 (2-2), Cirbes, Štimac 13 (1-1).