Budućnost Voli rutinski dobila prvi meč finala

73 pregleda 5 komentar(a)
Budućnost Voli - Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 23.04.2017. 19:55h

Finale plej-ofa za koje se očekuje da bude najuzbudljivije u 11 sezona koliko se igra za titulu prvaka Crne Gore u košarci je počelo laganom pobjedom Budućnost Volija protiv Mornara (78:64).

Podgoričani su pred svega 500 gledalaca u “Morači” bili znatno sigurniji u napadu, pogotovo u šutu za tri poena, i rutinski stigli do trijumfa.

Drugi meč se igra već u utorak u “Topolici”, a Đorđije Pavićević mora da pronađe još kojeg raspoloženog igrača. Lamont Džons je večeras igrao simultanku, dao 20 poena, ali nije imao pravu podršku saigrača.

Prvo poluvrijeme je najavilo uzbudljiv obračun, iako na kraju od toga nije bilo ništa.

Budućnost je u 3. minutu trojkom Suada Šehovića stekla pet poena prednosti (9:4), ali nijednom do velikog odmora više nije imala veću razliku. Barani su nekoliko puta stizali do plus dva, a na velikom odmoru je bilo 37:32 za domaće.

Boris Savović je nakon povratka iz svlačionica realizovao dva penala, a Suad Šehović dao trojku za prvu dvocifrenu razliku (42:32).

Petar Popović je sa dvije trojke donio plus 12 (52:40). Isto odstojanje je bilo i na kraju 3. četvrtine nakon novog preciznog šuta kapitena Podgoričana iza linije 6,75 metara, da bi Mornar “živnuo” na startu posljednjeg kvartala.

Džons je stigao do cifre od 20 poena sa dva uzastopna koša, a potom je i Marko Ćalić pogodio trojku za 63:58 i natjerao Igora Đaletića da pozove tajm-aut u 32. minutu.

Kratkotrajan odmor je prekinuo nalet Mornara, a Savović sa četiri i stariji Šehović sa dva poena su opet vratili dvocifrenu prednost (69:58) i najavili pobjedu, koja je rutinski ovjerena...

Budućnost Voli - Mornar 78:64 (20:18, 17:14, 26:19, 15:13)

Podgorica - Dvorana “Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Koljenšić, Dragojević (Podgorica), Vojinović (Nikšić).

Budućnost Voli: Rejnolds, SU. ŠEHOVIĆ 11 (1-0), Subotić 6 (3-2), Se. Šehović 8 (4-4), GORDIĆ 14 (4-4), Baćović, Slavković, Ilić 8, SAVOVIĆ 13 (6-5), NIKOLIĆ 9 (3-1), POPOVIĆ 9 (2-1), Vranješ.

Mornar: Hadžibegović 5, ĆALIĆ 5 (3-2), DŽONS 20 (4-4), B. Radunović 4, M. Radunović, Bakić 1 (2-1), Ivanović, PAVIĆ 6, Elis 6, VUJOŠEVIĆ 9, Mugoša 2, VOLER 6.

TOK MEČA

38. minut - Prvi put plus 15 (75:60). Sead Šehović je pogodio polaganje, ali je u doskoku nezgodno pao i izašao iz igre.

37. minut - Čini se da je sve riješeno. Aleksa Ilić je prvo pogodio iz odbojke, a onda i zakucao, pa Budućnost opet ima rekordnih plus 13 (73:60) na nepuna četiri minuta do kraja. Pavićević je uzeo tajm-aut, ali nema raspoloženog igrača sem Lamonta Džonsa.

33. minut - Boris Savović, a zatim i Suad Šehović vraćaju Budućnosti osjetnu razliku (67:58).

32. minut - Mornar najavljuje uzbudljiv finiš. Lamont Džons je dao četiri vezana poena (ukupno 20), a Marko Ćalić pogodio trojku osam minuta i 19 sekundi prije kraja. Đaletić je opet prinuđen na tajm-aut.

Kraj 3. četvrtine, Budućnost vodi 63:51. Suad Šehović je dao svoju treću trojku i najavio pobjedu "plavih".

30. minut - Nemanja Gordić je sekundu prije kraja napada pogodio trojku i vratio dvocifrenu prednost (58:47), ali je onda faulirao Marka Ćalića pri šutu za tri poena. Realizovao je dva, a Boris Savović je zakucavanjem kaznio rizik Pavićevića sa zonskim presingom.

29. minut - Zoran Nikolić je jednim od dva bacanja prekinuo post oba tima za rekordnih plus 13 (55:42), da bi uzvratili Emir Hadžibegović trojkom i Vukota Pavić košem za 55:47. Igor Đaletić je uzeo tajm-aut.

25. minut - Petar Popović je pogodio novu trojku za 50:38, ali Mornar u igri donekle održava Lamont Džons, koji je dao svih 10 poena svog tima u nastavku. Đorđije Pavićević je prinuđen dazatraži tajm-aut, jer je Zoran nikolić zakucao za 54:42.

23. minut - Budućnost je drugo poluvrijeme otvorila sa dva realizovana bacanja Borisa Savovića i trojkom Suada Šehovića i prvi put stekla dvocifrenu prednost - 42:32. Petar Popović je trojkom donio plsu 11 (47:36).

Poluvrijeme u "Morači", Budućnost na veliki odmor ide sa pet poena razlike (37:32). To joj je i rekordna prednost, dok je Mornar tri puta stizao do plus dva. Čeka nas uzbudljiv nastavak meča.

19. minut - Domaćin opet ima rekordnih plus pet, nakon trojke Nemanje Gordića (35:30).

17. minut - Mornar je izašao iz bonusa trećim faulom Marka Mugoše, a to kažnjava Sead Šehović i vraća Budućnost u vođstvo (30:28).

14. minut - Oktavijus Elis je promašio dva zicera, ali je treći pogodio, pa Barani vode 24:22.

Kraj prve četvrtine, Budućnost Voli vodi 20:18.

9. minut - Mornar prvi put vodi - 18:17. Boris Bakić je realizovao drugo od dva bacanja protiv matičnog kluba.

7. minut - Podgoričani vode 15:12. Bilo je i 9:4 i 13:8, ali Mornar ne dozvoljava da se domaćčin odvoji.

U Podgorici počinje finalna serija plej-ofa Erste lige.

Čini se da će trka za titulu biti uzbudljivija nego ikad, jer Budućnost Voli nije nadmoćna kao prethodnih sezona.

Mornar je pokazao da može da uzdrma Podgoričane, ali nije uspio da osvojio Kup Crne Gore, iako je bio domaćin završnog turnira u "Topolici".