Budućnost Voli savladala Olimpiju

Malo je nedostajalo da se Ljubljančani raduju, jer su pet minuta prije kraja imali plus osam (69:61), a tada je Dejan Radonjić na teren poslao kapitena Marka Popovića, koji je vezao četiri trojke, posljednju minut i po prije kraja
5 komentar(a)
KK Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 23.03.2013. 21:23h

Budućnost Voli je na najljepši način, pobjedom nad Olimpijom završila ovogodišnju ABA ligu i na kraju je zauzela peto mjesto, koje donosi učešće u Evrokupu naredne sezone.

Međutim, malo je nedostajalo da se Ljubljančani raduju, jer su pet minuta prije kraja imali plus osam (69:61), a tada je Dejan Radonjić izvukao adut iz rukava.

Na teren je poslao kapitena Marka Popovića, koji je vezao četiri trojke, posljednju minut i po prije kraja!

Tačku na trijumf “plavih” stavio je Demarkiz Bost košem iz teške situacije dvadesetak sekundi prije kraja.

Marko Popović, junak trijumfa, duel je okončao sa 17 poena uz fantastičan šut za tri poena 6-5, a pratili su ga Džerald Li i Čedomir Vitkovac sa po 12 koševa.

U redovima gostiju blistao je bek Klemen Prepelič sa 20 poena uz pet trojki iz osam pokušaja.

Alen Omić je uz 17 koševa uhvatio i 11 lopti.

Prva četvrtina donijela je rezultatsku klackalicu, ekipe su se smjenivale u vođstvu, a prvu opipljiviju prednost domaći tim je stekao u 12. minutu nakon što je Strahinja Milošević pogodio trojku za 30:21.

To je dodatno razdrmalo Podgoričane, koji su u 17. minutu stigli do maksimalnih plus 14 (45:31), a na odmor su otišli sa dvocifrenom zalihom (50:40).

Zadržao je Sašo Filipovski svoje izabranike nešto duže u svlačionici između dva poluvremena, a nakon toga uslijedila je rekacija gostiju.

Prvo je Vitkovac pogodio za 52:40, pa je strateg gostiju odlučio da stane u zonu.

To je potpuno poremetilo igrače Budućnost Volija.

Nisu uspijevali da pronađu put do koša rivala, a sa druge strane razigrali su se igrači Olimpije.

Napravili su seriju 18:5 i poenima Jake Blažića sa linije penala u 29. minutu prvi put poveli (58:57).

Sjajnu četvrtinu Slovenaca zaključio je trojkom Temu Raniko za 61:57.

Novim trojkama Prepelića i Ranika, Olimpija je otišla na 69:61, pa je Radonjić zatražio minut odmora i uveo Marka Popovića, koji je pokazao zašto je kapiten.

Kada je bilo najvažnije preuzeo je odgovornost i svom timu donio pobjedu.

Igokea, Crvena zvezda, Radnički i Partizan na fajnl-foru

Pobjedom nad Solnokom (83:69), Partizan je obezbijedio četvrto mjesto i plasman na fajnl-for, koji će se od 25. do 27. marta održati u Laktašima.

U polufinalu će se sastati Igokea - Partizan, odnosno Crvena zvezda - Radnički.

Plasman u Evroligu naredne sezone izboriće finalisti završnog turnira.