Budućnost Voli se prošetala Skopljem

Prednost crnogorskog šampiona išla je do plus 23 (54:31), koliko je bilo u 23. minutu nakon poena Ivana Paunića
69 pregleda 20 komentar(a)
Aleksa Popović, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 04.01.2015. 21:54h

Budućnost Voli se pribojavala gostovanja u Skoplju, ali prema dešavanjima na terenu razloga za tako nešto nije bilo.

Iako su igrali bez prvog pleja Omara Kuka i Vladimira Dašića, Podgoričani su dominirali svih 40 minuta i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila.

Podatak da makedonski šampion nije vodio nijednom na utakmici, najbolje govori o tome šta se dešavalo na parketu dvorane „Jane Sandanski”.

Posebno dobru igru ekipa Igora Jovovića je prikazala u prvom poluvremenu, kada je MZT dobrom odbranom natjerala na šuteve iz teških pozicija, što ih je uvelo u nervozu i loše procente.

Rezultat toga je i prednost koja je konstantno rasla do plus 19 (46:27), koliko je bilo na kraju prvog poluvremena.

Nakon prvih 20 minuta Budućnost Voli je za dva poena šutirala 50 odsto (26-13), a za tri 57 odsto (7-4).

Sa druge strane, Skopljanci su bili katastrofalni sa po 29 odsto šuta za dva (21-6) i iza linije 6,75 metara (7-2).

Na startu drugog poluvremena nakon poena Ivana Paunića, gosti su došli do maksimalnih plus 23 (54:31), pa je do kraja meča jedina dilema bila konačan rezultat.

Darko Planinić je bio najefikasniji kod Podgoričana sa 20 poena (7-5 za dva, 12-10 bacanja).

Pratio ga je Džej Ar Rejnolds sa 15 (5-5 dvojke), a dvocifreni su još bili Bojan Subotić (14) i Ivan Paunić (13, 4-3 za dva, 2-2 za tri).

U domaćem timu najbolji su bili Sead Šehović (15) i Uroš Lučić (14, šest skokova).

MZT Skoplje - Budućnost Voli 65:81 (9:18, 18:28, 22:19, 16:16)

Skoplje - Dvorana: „Jane Sandanski”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Jovčić, Maričić (Srbija), Zurapović (Bosna i Hercegovina).

MZT Skoplje: Klasen 2, Dikson 10, Stajić 4, Sinovec 10 (2-1), Mekić, Lučić 14 (4-4), Samardžijski 7 (4-3), Mladenovski, Šehović 15 (6-5), Nikolovski, Cvetković 3 (2-1).

Budućnost Voli: Šehović 7, Planinić 20 (12-10), Subotić 14, Čarapić, Vitkovac 3 (2-1), Baćović, Popović 5 (2-1), Ivanović 4, Rejnolds 15 (5-5), Paunić 13 (2-1), Rikić.