Budućnost Voli slavila u Kragujevcu

"Plavi" u prvom poluvremenu očajni, u nastavku fenomenalni - igra bez greške za četvrti vezani trijumf
59 pregleda 0 komentar(a)
Radnički - Budućnost Voli, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 10.11.2013. 20:15h

Budućnost Voli se punih kofera vraća iz Kragujevca. U duelu sa Radničkim upisala je peti trijumf ove sezone, a četvrti uzastopni i najavila borbu za plasman na fajnl-for.

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo ovakav ishod. Podgoričani su igrali slabo u odbrani i napadu, defanzivnog skoka nije ni bilo, a Marko Marinović i Sava Lešić su radili šta su htjeli.

Otuda i minus 11 na poluvremenu (40:29). U drugom dijelu, međutim, kao da je na teren izašla neka nova ekipa.

Igra bez greške, dominacija na terenu i Šumadinci nisu imali ni minimum šansi da slave.

Blistao je Aleksa Popović sa 18 poena, a sve je dao u drugih 20 minuta.

Ubacio je četiri trojke iz osam pokušaja uz pet skokova i isto toliko asistencija.

Velike zasluge za trijumf pripadaju i Đelilu Akindeleu, koji je meč okončao sa 17 koševa (7-7 za dva) i 12 skokova.

Fenomenalnu rolu imao je Miloš Komatina (12), dok je Čedomir Vitkovac (13, sve poene dao u prvom poluvremenu) bio najbolji dok nije ušao u probleme sa faulovima.

U poraženom timu Marinović je dao 27 koševa (17 u prvom poluvremenu), a Lešić (10 u prvom dijelu, 12 skokova) i Mutapu Jaru pod 13.

Početak meča pripao je gostima, koji su poveli 4:0, ali je domaćin uspio da dođe do željene igre i minimalne prednosti nakon prvih 10 minuta (14:13).

Do sredine druge četvrtine igra koš za koš, a izlaskom Vitkovca zbog tri faula, došlo je do pada u igru gostiju.

To je Radnički znao da iskoristi i zahvaljujući Marinoviću i Lešiću pravi seriju 19:8 i na odmor odlazi sa velikih 40:29.

Šta je Jovović u poluvremenu rekao svojih izabranicima ostaje tajna, ali u drugih 20 minuta na terenu je bila neka nova ekipa Budućnost Volija.

Za osam minuta treće četvrtine, gosti su napravili seriju 28:11 i stigli do plus šest (57:51).

Sa dvije greške u finišu, uspjeli su da vrate Radnički u igru (59:56).

Pobjednik je definitivno riješe u prva dva minuta posljednje dionice.

Aleksa Popović je ubacio deset poena u tom periodu (dvije trojke) i odveo Budućnost Voli na 69:58.

To je bio šok od kog se Kragujevčani nisu mogli oporaviti, pa su “plavi” rutinski meč priveli kraju.