Budućnost Voli srušila Crvenu zvezdu

Šehović je dao jedno bacanje (62:60), gosti su imali osam sekundi za posljednji napad, ali je Blažić bio neprecizan za neopisivo slavlje u prepunoj “Morači”
119 pregleda 69 komentar(a)
Ažurirano: 04.11.2013. 22:04h

Učenik je nadmudrio učitelja, Igor Jovović je iz košarkaškog rata izašao kao pobjednik protiv Dejana Radonjića, a Budućnost Voli je sačuvala “Moraču” neosvojivu protiv Crvene zvezde i poslije skoro deset godina.

“Crveno-bijeli” nisu uspjeli da u paklenoj atmosferi pred skoro 6.000 gledalaca sačuvaju koncentraciju i prekinuli su niz od četiri vezane pobjede.

Odlučio je finiš za infarkt, a domaći igrači su bili mirniji i stigli su do slavlja.

Trijumf je najavio Đelil Akindele, kada je pogodio preko Bobana Marjanovića minut i 11 sekundi prije kraja za 60:58.

Poslije toga su oba tima promašila po napad, a Aleksandar Ćapin je imao priliku da sa linije penala (18 sekundi prije kraja) riješi pitanje pobjednika.

Međutim, pogodio je samo jedno bacanja i dao priliku Crvenoj zvezdi da izjednači.

Poklon nije iskoristio Blažić, bio je polovičan sa linije penala.

Radonjić se odlučio da pravi faul i na liniju penala je stao Suad Šehović.

Oba puta je promašio, ali je uspio da uhvati loptu (11 skokova) i umjesto tragičara, postao je junak meča.

Dao je jedno bacanje (62:60), gosti su imali osam sekundi za posljednji napad, ali je Blažić bio neprecizan za neopisivo slavlje u prepunoj “Morači”.

Tokom čitavog meča vodila se velika borba, a podatak da nijedan tim nije uspio da ostvari prednost veću od šest poena, najbolje pokazuje koliko je meč bio tvrd.

Bilo je i puno taktičkih varijanti sa obje strane.

Gosti su u prvoj četvrtini imali priliku da se odlijepe, ali im to nije pošlo za rukom.

Podgoričani su početak drugog dijela odigrali odlično, stigli do 37:31 i imali dva napada da steknu zanačjniju prednost.

Međutim, bili su neprecizni, a gosti su to kaznili i uhvatili priključak.

Opet je finiš trećeg prioda pripao “plavima”, došli su do plus pet (47:42) i da nisu promašili čak šest bacanja u tom dijelu igre, mogli su možda i da riješe pitanje pobjednika.

“Crveno-bijeli” su pokazali kvalitet na startu odlučujuće dionice.

Serijom 15:5 otišli na 52:57, ali je Čarls Dženkins faulirao Šehovića u šutu za tri poena.

Bek Podgoričana je bio precizan, smanjio je zaostatak na dva poena (55:57), a potom je pogodio trojku za definitivan priključak (58:58).

Bio je to prelomnim trenutak, “plavi” su dobili odatno samopouzdanje za veliko slavlje.

Šehović je sa 16 poena i 11 skokova bio centralna figura meča.

Akindele je dodao 12 uz sedam uhvaćenih I četiri ukradene lopte.

Ćapin je, takođe, bio dvocifren (12), pošto je u prvom dijelu dao svega dva koša.

U redovima gostiju dabl-dabl učinak imao je Marjanović (13, 11 skokova), a Blejk Šilb je dodao 10.

Ovacije za Radonjića

Dvadesetak minuta prije početka meča na parket je kročio Dejan Radonjić, strateg Crvene zvezde.

Bio je to znak da se cijela “Morača” digne na noge i ovacijama potzdravi čovjeka sa kojim je Budućnost Voli iz godine u godinu bilježila sve bolje i bolje rezultate.

Neposredno prije nego što će Sašo Pukl podbaciti loptu, Radonjić je od čelnika crnogorskog šampiona na poklon dobio umjetnički sliku.