Najefikasniji bili Vladimir Dašić (17 poena, osam skokova) i Darko Planinić (17)
3 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 21.09.2014. 18:28h

Budućnost Voli je osvojila treće mjesto na “Mega kupu 2014”, pošto je savladala domaćina Mega Vizuru.

Naš šampion je vodio praktično tokom čitavog meča, ali nije uspijevao do sredine posljednje četvrtine da se rezultatski odlijepili.

Serijom 9:2, “plavi” su otišli na 79:66 i do kraja meča sastav Dejana Milojevića je samo ublažio poraz.

Ono što može da raduje stručni štab je podatak da su igrači Budućnost Volija trojke šutirali 48 odsto (21-10), da su bili bolji u skoku (36-34), a imali su i šest asistencija više (24-18).

“Mega Vizura igra na dosta poena, dosta široki i sa dosta kontranapada. Apostrofirali smo to prije meča, ali nismo uspjeli da to sprovedemo u djelo. Napadački smo bili izuzetni, što pokazuje I broj datih poena. Međutim, u prvom poluvremena, kada smo imali dobar napad, greškama smo vraćali rivala u život. Kada dopustite mladim ekipa das u dugo u “životu”, onda je jako teško igrati. U drugom dijelu, posebno na startu posljednje četvrtine, bili smo agresvni, vezali smo nekoliko dobrih odbrana i odlijepili se na 13 razlike. Bez obzira na samo dva poena viška na kraju, pobjeda nije dolazila u pitanje”, naglasio je za "Vijesti" Igor Jovović, trener Budućnost Volija.

U pobjedničkom timu po 17 poena dali su Vladimir Dašić (osam skokova, trojke 3-2) i Darko Planinić, a dvocifreni su bili još Džej Ar Rejnolds (12, četiri asistencije) i Bojan Subotić (11).

U poraženom sastavu najbolji utisak ostavio je plej Nenad Miljenović (21, 10 asistencija).

Pratili su ga Andrija Bojić (17), Vladimir Krstić (16, sedam uhvaćenih lopti) i Aleksandar Marelja (12).

Mega Vizura - Budućnost Voli 88:90 (27:30, 20:18, 17:22, 24:20)

Sremska Mitrovica - Dvorana: “Pinki”. Gledalaca: 300. Sudije: Čukalović, Ninković, Vesković (Srbija).

Mega Vizura: Krstić 16, Marelja 12, Jaramaz, Miljenović 21, Bojić 17, Jokić 7, Čantekin 5, Tijanić, Zagorac 8, Vrbica, Simeunović, Nikolić 2.

Budućnost Voli: Šehović 6, Dašić 17, Planinić 17, Subotić 11, Čarapić, Šihi 8, Vitkovac 2, Popović 8, Ivanović 3, Rejnolds 12, Ćapin 4, Rikić 2.