Budućnost Voli u finalu plej-ofa

Budućnost je večeras u Tivtu, u drugom meču polufinala, savladala Teodo 82:64 (25:10, 18:2520:11 i 19:18) i sa 2:0 u pobjedama izborila finale.
3 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.05.2014. 20:22h

Prema očekivanjima Budućnost Voli je i u revanšu savladala Teodo 82:64 i izborila plasman u finale plej-ofa.

Već na startu meča gosti su jasno stavili do znanja da su došli da trijumfuju pošto su poveli 16:3, a sedam poena u tom periodu ubacio je Radoje Vujošević.

Na kraju prve četvrtine bilo je plus 15 (25:10) za aktuelnog šampiona, a Tivćani su se trgli u drugopj četvrtini i do odlaska na odmor smanjili zaostatka na osam poena (35:43). To je davalo nadu da mogu do iznenađenja, ali su sve dileme, ako ih je i bilo, otklonjene u trećoj dionici.

Istini za volju, domaćin je prišao na minus dva (44:46), ali je to bilo kratkog daha. Budućnost Voli je opet zaigrala bolje i došla do 17 poena prednosti (63:46) za rutinski završetak meča.

Tivćani su bili lišeni usluge centra Sava Đikanovića, koji ima problema sa koljenom, dok za Podgoričane nije igrao povrijeđeni Vladimir Mihailović.

Nikola Ivanović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 17 poena i šest asistencija, a pratio ga je Suad Šehović (16). Kod Teoda su bolji od ostalih bili Nikola Vučurović (21, šest skokova) i Bojan Bošković (16).

Rival Budućnosti u finalu biće bolji iz duela Zete 2011 i Mornara. U tom duelu rezultat je neriješen, pa će finalistu odlučiti majstorica.

Teodo - Budućnost Voli 64:82 (10:25, 25:18, 11:20, 18:19)

Tivat - Dvorana: „Župa“. Gledalaca: 500. Sudije: Šutulović, Dragojević, Šundić (Podgorica).

Teodo: Krivokapić, Pekić 2, Vučurović 21, Kunjić 2, Bošković 16, Petković, Džonson, Subotić 9, Korać 11, Perović, Mrdak 3, Bocka 2.

Budućnost Voli: Šehović 16, Čarapić 2, Subotić 8, Komatina 8, Mugoša, Vujošević 9, Vitkovac 11, Baćović, Popović 11, Ivanović 17, Mijatović.