Budućnost Voli ubjedljiva u crnogorskom derbiju

U reprizi finala plej-ofa Erste Superlige, Barani su držali priključak u prvom poluvremenu, a u 18. minutu su posljednji put vodili (39:38). U nastavku je Budućnost dominirala i slavila sa 85:68
7 komentar(a)
Petar Popović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 22.10.2016. 21:13h

Do finiša 2. četvrtine prvi obračun Budućnost Volija i Mornara u ABA ligi je bio veoma uzbudljiv, ali je u nastavku do izražaja došla klasa „plavih”, koji su slavili sa 85:68.

Domaći su, međutim, najavili konačni epilog serijom 12:3, kojom su na odmor otišli sa plus osam (50:42).

Tim Đorđija Pavićevića je nakon povratka iz svlačionica nakratko zaprijetio, prišao na 52:47, ali su uslijedili minutu egzibicije Podgoričana, koji su konstantno povećavali prednost do 35. minuta, kada je Petar Popović pogodio trojku za 77:54.

Mornar je u finišu samo izborio podnošljiv poraz...

Kapiten Suad Šehović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 24 poena, a sjajno ga je pratio Popović sa 18 (za dva 7-6, trojke 2-1) i pet asistencija.

Dvocifren učinak u timu koji je prvi stigao do skora 6-0 u ABA ligi su imali i Džej-Ar Rejnolds i Šon Džejms (po 10 koševa).

Goste je predvodio Lamont Džons sa 13 pogodaka, a po 10 su dali Nemanja Krstić, Marko Mijović i Kol Dikerson.

Budućnost Voli - Mornar 85:68 (23:20, 27:22, 18:9, 17:17)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 2.600. Sudije: M. Vojinović (Srbija), Dragojević (Crna Gora), Mitrovski (Makedonija).

Budućnost Voli: REJNOLDS 10 (5-4), Vilijams 2, SU. ŠEHOVIĆ 24 (8-7), Džejms 10 (3-2), Subotić 5 (4-3), Ilić, SAVOVIĆ 8 (4-3), NIKOLIĆ 2, POPOVIĆ 18 (5-3), Vranješ 6 (3-3).

Mornar: Korać 1 (1-1), DŽONS 13 (5-5), KRSTIĆ 10 (4-3), RADUNOVIĆ 7 (2-0), Vujošević 2, Ćalić 2 (4-2), Mijović 10, Panti, Dikerson 10, ELIS 9 (7-5), Mugoša, VOLER 4 (1-0).