Budućnost Volija iščupala pobjedu protiv Metalca

Šehović je bio najbolji u redovima Budućnost Volija sa dabl-dabl učinkom (20 poena, 10 skokova)
Suad Šehović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 04.10.2014. 21:16h

Mučila se Budućnost Voli protiv Metalca i na kraju iščupala prva dva boda u sezoni.

Igrao je domaćin koliko, toliko dobro do završnice prvog poluvremena, da bi stvari u svoje ruke uzeo bivši reprezentativac Crne Gore Boris Bakić, koji je sa 10 vezanih poena bio tvorac serije Valjevčana 14:6 za rezultatski preokret (34:38).

Čuvali su gosti ljuborno prednost do tri minuta prije kraja, kada je Vladimir Dašić vratio prednost svom timu (57:55), a vrata trijumfa odškrinuo je kapiten Suad Šehović trojkom dva i po minuta prije kraja (60:55).

Kako je otvoren meč, činilo se da će Podgoričani lako stići do pobjede.

Bez problema sa pronalazili put do koša Metalca, ali kako je vrijeme odmicalo Metalac je dolazio do željene igre i do odlaska na odmor je preokrenuo rezultat.

Stvorilo je to pritisak na “plave”, koji u trećoj četvrtini čak ni zicere nisu uspjeli da realizuju.

U jednom trenutku se i kontra 4 na 1 završila sa loptom u autu.

Kako se bližio kraj, tako je i igračima Metalca ponestajalo snage, što je Budućnost Voli iskoristila, napravila seriju 10:3 za 62:58.

Pokušali su gosti u penal završnici da traže put do iznenađenja, ali je to ostalo bez rezultata.

Šehović je bio najbolji u redovima Budućnost Volija sa dabl-dabl učinkom (20 poena, 10 skokova), a kod Metalca najefikasniji je bio bek Dušan Kutlešić (14).

Budućnost Voli - Metalac 65:61 (17:12, 17:26, 12:12, 19:11)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Pukl (Slovenija), Obradović, Bijedić (BiH).

Budućnost Voli: Kuk 5 (6-5), ŠEHOVIĆ 20 (3-2), Dašić 4, PLANINIĆ 10 (6-2), Subotić 4, Čarapić, Šihi 8, VITKOVAC 2 (4-2), Popović, REJNOLDS 12 (11-8), ĆAPIN, Rikić.

Metalac: MALEŠEVIĆ 7, BAKIĆ 10, Kutlešić 14 (6-5), OTAŠEVIĆ, MAJSTOROVIĆ 8 (2-2), JEVTOVIĆ 11, Jošilo 3, Tomašević, Ljubičić 6 (6-3), Rakićević, Radulović, Todorović.

Krka - Cedevita 80:72

Solnok - Partizan 55:60

Mega Vizura - MZT Skoplje 103:95

Budućnost Voli - Metalac 65:61

Zadar - Igokea 68:61