Budućnost Volkano pobjedom u Sarajevu obezbijedile doigravanje

Ana Radović, Foto: Mzrkl.org
Ažurirano: 30.01.2014. 21:38h

Fenomenalnom igrom i pobjedom protiv Plej-ofa, košarkašice Budućnost Volkana su, kolo prije kraja regularnog dijela, izborile plasman u doigravanje za titulu u Regionalnoj ligi.

Za razliku od prvog meča sa Sarajkama u „Morači“, koji su Podgoričanke dobile nakon dva produžetka, sada je na terenu postojao samo jedan tim - Budućnost Volkano.

Samo do sredine prve četvrtine domaćine igračice su držale rezultatski priključak, a serijom 11:0 gošće su stigle do dvocifrene prednosti (23:12) u 8. minutu. Od tog momenta, pa do kraja meča prednost je konstantno rasla.

Najveća je iznosila 60 sekundi prije kraja meča, kada je Vanja Mudreša pogodila za plus 36 (107:71).

Četiri igračice Budućnost Volkana su dale poena koliko čitava ekipa Plej-ofa. Ana Radović je upisala 22 (sedam skokova), Hejli Lankster 21, Milica Deura 20 (dvojke 7-5, trojke 3-3, sedam asistencija), a Božica Mujović 15. U poreženom sastavu bolje od ostalih bile su Dajana Bugarin (20) i Nikolina Džebo (16).

Plej-of - Budućnost Volkano 77:109 (19:29, 21:24, 18:33, 19:33)

Sarajevo - Dvorana: KS „Ilidža“. Gledalaca: 200. Sudije: Nikolić, Arsenijević, Ninković (Srbija).

Plej-of: Mujović, Babić 12, Ganilović, King 6, Nikolić 4, Hero, Omerbašić 5, Kovačević, Alispahić, Đapo 14, Bugarin 20, Džebo 16.

Budućnost Volkano: Deura 20, Radović 22, Vučetić 10, Milošev 3, Mudreša 4, Mujović 15, Bajić 2, Mugoša 2, Lankster 21, Vujačić 2, Janković 2, Živaljević 6.