Budućnost završila lijepu evropsku priču, Darušafaka prejaka za "plave"

Budućnost Voli izgubila oba meča od Darušafake
197 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 09.03.2018. 20:20h

Košarkaši Budućnost Volija završili su takmičenje u Evrokupu - poraženi su u revanšu od Darušafake u Morači, 78:71.

Prvi meč turski tim je dobio 57:54.

Gosti su u pozorišnoj atmosferi "Morače" kontrolisali igru, ritam i rezultat, odličnom odbranom zaustavili šut rivala za tri, u napadu imali više rješenja i raspoloženog Vilbekina, a ubacili su i nekoliko teških šuteva na isteku napada, anuliravši tako sasvim solidnu defanzivu domaćeg tima.

"Plavi" su do posljednje četvrtine pogodili svega jednu trojku, a i u revanšu, kao i u prvoj utakmici, promašili su previše slobodnih bacanja.

Večeras su šutirali 15-26, u petak u Istanbulu 11-18. Ukupno 18 promašenih penala, a ukupna razlika u dvije utakmice bila je deset za Darušafaku.

U timu Budućnosti najbolji Kajl Gibson sa 19, Nikola Ivanović je ubacio 16, a Džastin Dolman 11 poena.

Darušafaku je vodio Skoti Vilbekin sa 22, Džahuan Džonson je pogodio 12, a Stenton Kid 11 poena.

Četvrta četvrtina

Još jedna trojka Gibsona - 66:76.

Tri trojke je pogodila Budućnost u četvrtoj četvrtini, ali kasno je za sve, čini se - 63:76.

Pogađa Bajgul na isteku napada, mnogo puta su komplikovane situacije rješavali gosti na ovaj način.

Budućnost je za kratko vrijeme, sa pet poena Ivanovića i tri Dolmana, smanjila sa 18 na 10 razlike - 56:66.

Trojka i Dolmana, ali daleko je Budućnost - 52:66.

Raste prednost gostiju - 46:64. Trojka Ivanovića, vjerovatno stiže kasno - 49:64.

Vilbekin otvara trojkom posljednji period za plus 16 - 46:62. Plej Darušafake ima 20 poena.

Darušafaka je blizu polufinala, ima 13 poena prednosti pred posljednjih 10 minuta - 59:46.

Budućnost je pogodila samo jednu trojku iz 10 pokušaja, a šut za tri je bilo moćno oružje "plavih" u dosadašnjem toku sezone.

Treća četvrtina

Igra se koš za koš u ovim trenucima, gosti održavaju dvocifrenu razliku. Razigrao se i Džonson...

Prvi poeni iz igre Dolmana, uz faul - 40:50.

Trojka Ozmizraka, pa dvojka Popovića iz ugla - 37:48.

Šest poena Gordića u trećoj četvrtini - 35:45.

Nesportska lična Suada Šehovića, Bajgul jednom precizan - 31:43, a onda zakucavanje Erika. Najveća prednost 45:31.

Gibson je promašio oba bacanja, pa trojku, a Bajgul pogodio za tri. U tome je velika razlika večeras...

Konačno trojka za Budućnost -. Danilo Nikolić, 29:39. Prva trojka iz petog šuta.

Dominacija Darušafake u prvom poluvremenu - 39:26. Izuzetnom odbranom gosti su potpuno poremetili napad rivala, zaustavili veliki adut Budućnosti ove sezone - trojke (0-4 za tri), nisu dozvolili ni lake poene, faulovima su rješavali sve neugodne situacije.

"Plavi" su pogodili samo osam šuteva iz igre (dva u drugoj četvrtini), a slabo su izvodili penale (10-17), baš kao i u prvom meču. Nisu dobro ni branili reket, igrači Darušafake imali su osam ofanzivnih skokova.

Raspoložen je u napadu Skoti Vilbekin, koji ima već 15 poena.

Druga četvrtina

Vilbekin je već stigao do 15 poena - 26:36, a Ozmizrak pogodio trojku uz zvuk sirene.

Pogodio je Ivanović iz prodora - 26:35.

Plus 13 za Darušafaku - 35:22.

Sead Šehović je pogodio dva od dva bacanja, Dolman dva od četiri - 21:30.

Darušafaka je košem Džonsona došla do 30:18, a Budućnost nakon šest minuta i 45 sekundi pogodila samo jedan šut iz igre u ovoj četvrtini.

Prva dvocifrena prednost za Darušafaku, nakon 12. poena Skotija Vilbekina - 15:26.

Nakon četiri minuta i 10 sekundi igre u drugoj četvrtini rezultat je 4:3 za Darušafaku.

Već sedam izgubljenih lopti ima Budućnost i čak četiri od pet slobodnih bacanja - 15:23.

Ponovo plus 9 za Darušafaku, novi problemi u napadu za Budućnost, dvije izgubljene lopte, a na drugoj strani Vilbekin devet poena.

Četiri vezana poena Ivanovića - 14:19.

Sedam poena prednosti za Darušafaku nakon 10 minuta. Budućnost se mučila u napadu u drugoj polovini prve četvrtine, skoro četiri i po minuta je bila bez koša.

Prva četvrtina

Osjetna prednost gostiju, Budućnost četiri minuta bez koša, uz tri promašena bacanja. Konačno Ivanović - 12:19.

Tri bacanja je promašio Gibson, a pogodio je Kamings - 10:17, pa Aldemir - 10:19. Tajm-aut Džikić.

Raspoložen Kajl Gibson na početku - šest poena. Na drugoj strani sedam poena Vilbekina, a nakon koša Džonsona gosti vode 15:10.

Prva trojka na meču, pogodio je Vilbekin - serija 5:0 Darušafake.

8:6 nakon tri i po minuta, poeni iz reketa i sa niskog posta na obje strane.

Džonson za 0:2, Gibson za 2:2, prvi njegov pogodak iz igre, nakon osam promašaja u prvom meču.

Početak utakmice kasni jer su na parket sa tribina ubačeni papirići.

Startna petorka Budućnsti: Gordić, Suad Šehović, Gibson, Dolman, Zoran Nikolić.

Startna petorka Darušafake: Vilbekin, Kartal, Bajgul, Džonson, Erik.

Košarkaši Budućnost Volija i Darušafake od 19 sati igraju revanš meč četvrtfinala Evrokupa.

Turski tim slavio je u utorak u Istanbulu 57:54, tako da ima meč-loptu za prolaz među četiri najbolja tima. "Plavi", s druge strane, igraju da izbore majstoricu, 14. marta.

Budućnost je u prvom meču mogla da napravi "brejk", meč jakih odbrana i slabog šuta je odlučen u finišu.

U domaćem timu neće biti Filipa Barovića i Kajla Lendrija, gosti su doputovali bez Džejmsa Bela. Nema ni Hauarda Sent-Rosa, koji je otputovao u Kubu da bi prisustvovao sahrani svog oca.