Cedevita Olimpija se izjednačila sa Mornarom, Blažić u produžetku slomio FMP

Cedevita Olimpija sada ima skor 11-7, koliko i Mornar
4406 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča FMP - Cedevita Olimpija, Foto: FMP
Ažurirano: 01.02.2020. 21:12h

Košarkaši Cedevite Olimpije prekinuli su niz od četiri poraza i poslije velike borbe u produžetku pobijedili FMP u gostima 105:100.

Nakon 40 minuta bilo je 90:90 iako je tim iz Ljubljane sredinom treće četvrtine vodio 14 poena razlike i kontrolisao utakmicu.

Domaćin je uspio da nadoknadi zaostatak i trojkom Ulubaja 15 sekundi prije kraja izborio dodatnih pet minuta.

U produžetku se razgoropadio Jaka Blažić koji je za pet minuta postigao 12 poena i vodio svoj tim do pobjede na debiju Jurice Golemca na klupi.

Blažić je ubacio 27 poena, Kodi Miler-Mekintajer 18, dok je Okben Ulubaj sa 26 bio najbolji u poraženom timu.

Cedevita Olimpija sada ima skor 11-7, koliko i Mornar, sa kojim dijeli treće mjesto na tabeli, uz meč više u odnosu na Crvenu zvezdu.