Cedevita potopila Budućnost

Podgoričani su odigrali izuzetno loše, niti jednom nisu imali prednost, niti su ozbiljnije zaprijetili rivalu
Nikola Ivanović, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 07.10.2011. 18:05h

Laka predaja Podgoričana! Tako bi u najkraćem mogao da glasi siže gostovanja Budućnost Volija u premijernom meču ABA lige protiv Cedevite u Zagrebu.

Odigrali su igrači crnogorskog šampiona daleko ispod očekivanja, podbacili su u svim segmentima igre i na kraju su zaleđeni na minus 30 u „Sutinskim vrelima”.

Stručni štab će imati težak zadatak da nađe razlog debakla, jer već u utorak slijedi novo iskušenje, ovog puta protiv Crvene zvezde u „Morači”.

Samo dva igrača raspoložena za igru - Nikola Vučević (11 poena, pet skokova) i Vladimir Mihailović (10) bili su premalo da se iznenadi raspoloženi domaćin, u čijim redovima su sa po 14 poena najistaknutiji bili Matjaž Smodiš i Marko Car.

- Čestitam Cedeviti na ubjedljivoj pobjedi. Igrali smo slabo u napadu, lošem skakali u prvom poluvremenu i omogućili Cedeviti da na odmoru ima 12 poena prednosti. U nastavku nismo uspjeli da odreagujemo na njihov ritam, primili smo dosta lakih poena, i ako se brzo ne izdignemo iz ovoga, neće biti dobro. Nemamo vremena za odmor, jer nas već u utorak očekuje duel sa Crvenom zvezdom. Nadam se da ćemo iz ovoga meča izvući pouke - rekao je Dejan Radonjić, trener Budućnost Volija.

Već nakon nepuna četiri minuta igre vidjelo se da se Podgoričanima ne piše dobro, jer je semafor pokazivao 13:6.

Zatražio je Dejan Radonjić minut odmora, njegova ekipa se trgla i prišla na 18:14, ali se Cedevita odlijepila do kraja prve dionice (24:16).

Smodiš je na startu druge dionice vezao četiri poena, pa je domaći tim u 12. minutu stigao do dvocifrene prednosti (28:18).

To vođstvo značilo je i definitivan kraj meča, jer je u nastavku prednost hrvatskog vicešampiona konstantno rasla.

Na odmoru je iznosila 40:28, a u 23. minutu bilo je plus 18 (46:28).

Uzalud je trener gostiju tražio tajm-autm, kola su krenula nizbrdo i više se nisu mogla zaustaviti.

Cedevita je držala visok nivo igre, a Car je košem u finišu treće četvrtine najavio katastrofu gostiju za vođstvo 65:41.

U posljednjih deset minuta prednost se kretala od 28 poena (75:47), koliko je bilo u 34. minutu do maksimalnih plus 36 (92:56) u 39. minutu.

Mladi Nikola Ivanović sa šest vezanih poena ublažio je poraz.

- Nisam mogao ni da sanjam da ćemo odigrati utakmicu na ovom nivou, s obzirom na to da nam je susret došao dosta rano nakon Šalona. U prvom poluvremenu imali smo problema u skoku, ali u drugom smo to uspjeli da iskontrolišemo. Svi su pronašli svoju ulogu i odigrali smo tačno onako kako smo htjeli - istakao je strateg Cedevite Dražen Anzulović.

Cedevita - Budućnost Voli 92:62 (24:16, 16:12, 25:13, 27:21)

Zagreb - Dvorana: „Sutinska vrela”. Gledalaca: 800. Sudije: Jovčić (Srbija), Lovšin (Slovenija), Juras (Srbija).

Cedevita: Drejper 10 (4-4), Opačak 7, Smodiš 14 (2-2), Petrović, Vukušić 12, Kraljević 2, Bilan 9 (1-1), Princ, Ovens 8, Voren 8, Car 14 (4-2), Baždarić 8.

Budućnost Voli: Mihailović 10 (5-2), M. Popović, M. Milošević, Božović, Vučević 11 (2-0), Krstović 9 (5-5), Radović, Vitkovac 8 (4-4), Dubljević 3 (2-1), A. Popović 4, Ivanović 8 (2-1), Anderson 9 (2-2).