Crna Gora bolja od Ukrajine

8 komentar(a)
Ažurirano: 09.08.2013. 21:58h

Treću pobjedu u pripremama za Evropsko prvenstvo u Sloveniji, ostvarili su košarkaši Crne Gore.

Nakon što su na turniru u Sombathelju bili bolji od Austrije i Mađarske, večeras su izabranic Luke Pavićevića slavili protiv Ukrajine, koja se, takođe, priprema za kontinentalni šampionat.

Najefikasniji u našem timu bili su Sead Šehović i Vladimir Dašić (postigao osam prvih poena za “crvene”) sa po 12 poena, a dvocifren učinak imali su i Aleksa Popović i Milko Bjelica koji su meč završili sa po 11 poena.

U poraženom timu jedini sa dvocifrenim brojem poena bio je Dimitro Zabirčenko (10).

Pavićević je ukazao šansu svim igračima koji sui bili u protokolu, osim Marku Popoviću.

Pobjednik se mogao naslutiti već nakon prve četvrtine, kada je Crna Gora serijom 9:0 stigla do plus 11 (24:13).

“Crveni'' su održavali dvocifrenu prednost i u najvećem dijelu druge četvrtine, a u dva navrata bilo je i plus 12 (30:18, 12. minut i 32:20, 14. minut).

Dileme oko pobjednika, ako ih je i bilo, naša selekcija je riješili sredinom posljednje četvrtine, kada je nakon trojki Tejlora Ročestija i Bjelice došla do 12 poena prednosti (63:51).

Stečeno vođstvo, Crna Gora je sačuvali do kraja meča i na najljepši način okončala najvažniju fazu priprema za Evropsko prvenstvo, koje se igra narednog mjeseca.

Crna Gora - Ukrajina 73:61 (24:13, 15:17, 16:17, 18:14)

Beograd - Dvorana: “Kombank arena”. Gledalaca: 100. Sudije: Ninković, Milovanović, Vesković (Srbija).

Crna Gora: Vučević 3, Bakić 7, Suad Šehović 8, A. Popović 11, Sead Šehović 12, Sekulić, Ročesti 3, Bjelica 11, M. Popović, Dubljević 6, Dašić 12, Ivanović.

Ukrajina: Zabirčenko 10, Lukašov, Gladir 5, Lipovij 2, Džeter 8, Kornienko 4, Kravcov 8, Natiažko, Stefanišin 1, Mišula 4, Timofenko 5, Zajcev 8, Pustovoj 4, Gliebov 2, Pustozvonov.