Crna Gora opet moćna, savladan Izrael

101 komentar(a)
Ažurirano: 30.08.2012. 20:21h

Još jedno fenomenalno izdanje Crne Gore, ovog puta u hramu evropske košarke u “Nokija areni”, u kojoj je malo ko od gostiju izašao kao pobjednika.

U utorak veče su izabranici Arika Šiveka održali lekciju Srbiji, ali večeras nisu imali nikakvih šansi da slave.

Ako je neko i sumnjao u dosadašnje rezultate “crvenih”, sada su dobili definitivnu potvrdu da je Luka Pavićević napravio jednu ratničku, pravu takmičarsku ekipu koja poštuje rivala, ali mnogo više vjeruje u sebe.

Ni loših minut i po u finišu prvog poluvremena ne mogu pokvariti cjelokupnu sliku.

Naša selekcija je odigrala za čistu desetku, upisala šestu pobjedu i širom otvorila vrata šampionata Starog kontinenta.

U preostala četiri meča, Crnoj Gori su potrebne dvije pobjede da i teoretski izvadi vizu za Sloveniju.

Ruku na srce, trebalo bi da se desi čudo, pa da do toga ne dođe.

Crna Gora je vodila u većem dijelu meča, a pobjedu je osigurao, 18 sekundi prije kraja, Suad Šehović sa linije slobodnih bacanja za 79:75.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Vladimir Dašić sa 20 poena (osam u prvoj četvrtini) i Bojan Dubljević sa 18 (devet u trećoj četvrtini) uz 10 skokova.

Tejlor Ročesti je dodao 15.

U redovima Izraela istakli su se Omri Kaspi (20), Aleksander Tijus (16), Lior Elijahu (14) i Jogev Ohajon (10).

Na krilima Dašića, Crna Gora je povela od starta i u 8. minutu nakon trojke Suada Šehovića bilo je plus šest (17:11).

Nastavila je naša selekcija u istom ritmu i u nastavku. Vodila je do 17. minuta, kada je Jotam Halperin poentirao za prvo izjednačenje na meču (26:26).

Blagota Sekulić je ponovo vratio prednost svom timu, ali su domaći igrači serijom 9:1 u samom finišu stigli do osam poena prednosti (37:29).

Ročesti je u posljednjim sekundama prekinuo seriju domaćina (37:31).

U trećoj četvrtini Izraela je vodio, ali Crna Gora nije dozvolila da se rezultaski odlijepi.

Suad Šehović je u samom finišu donio izjednačenje, ali je Ohajon sa osam metara pogodio trojku za plus tri (61:58).

Start posljednje četvrtine pripao je domaćinu, koji je stigao do plus sedam (67:60), što je bio znak da Pavićević zatraži minut odmora.

Smirio je naš selektor svoje izabranike, koji su za tri minuta napravili seriju 10:0 i preokrenuli na 70:67.

Do kraja meča vladala je rezultatska klackali, a trijumf Crne Gore najavio je Sead Šehović, nakon što je realizovao kontru za 77:75, 55 sekundi prije kraja meča.

U narednom napadu Izraela, fauliran je Tijus, koji je promašio oba bacanja, ali takvu grešku nije napravio Suad Šehović.

Bio je mirne ruke i time krunisao još jednu blistavu partiju naše selekcije.