Crna Gora poražena od Italije

"Azuri" slavili 78:72 (14:16, 27:21, 16:11, 21:24). Najefikasniji u našoj selekciji Milko Bjelica (14) i Tejlor Ročesti (13)
Milko Bjelica, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 04.08.2012. 17:32h

Poslije pobjede nad domaćinom Poljskom, muška košarkaška reprezentacija Crne Gore u 2. kolu turnira “Sopot basket kup”, koji se održava u Gdanjsku, poražena je od Italije.

Ekipa Simone Pjaniđanija je meč riješila sredinom treće četvrtine, kada je serijom 10:0 stigla do vođstva od 51:40 i prednost je sačuvala do kraja meča.

Milko Bjelica je sa 14 poena bio najefikasniji u našoj selekciji, a dvocifreni su još bili Tejlor Ročesti (13, sedam skokova), Suad Šehović (11) i Blagota Sekulić (10, pet skokova).

U redovima Italije istakli su se Danijel Heket (19 koševa, osam uhvaćenih lopti) i Luiđi Datome (14).

Prva četvrtina meča donijela je rezultatsku klackalicu. Ekipe su se smjenjivale u vođstvo, a najveće je iznosilo četiri poena.

Italija je vodila 6:2, a Crna Gora 12:8 i 16:12. Konačnih 16:14 nakon prvih 10 minuta postavio je David Pol Kjoti.

“Crveni” su dobro počeli drugu četvrtinu i sa pet vezanih poena Suada Šehovića došli su do pet poena prednosti (21:16) u 12. minutu.

Italija je odgovorila serijom 13:2, pa je pet minuta prije odlaska na odmor vodila 29:23, nakon poena Luke Vitalija.

Suad Šehović je prvo pogodio tri slobodna bacanja, a nakon Bjelica dvojku uz dodatno za minuas dva (35:33), nešto više od minut prije kraja prvog poluvremena.

“Azuri” su na pauzu od 15 minuta otišli sa četiri poena viška (41:37).

Nastavak meča trojkom je otvorio Ročesti za minus jedan, nakon čega je Italija napravila seriju 10:0 za 51:40 u 26. minutu.

“Azuri” su još dva puta imali po 11 poena prednosti (55:44, 57:46), a u posljednjoj četvrtini sigurnom igrom održavali su dvocifrenu prednost.

Do kraja meča Crna Gora je uspjela da ublaži poraz.

Sutra, posljednjeg dana turnira, Crna Gora od 17 sati igra sa Letonijom, koja je večeras poražena od Poljske 99:74 (27:17, 27:16, 26:21, 19:20).

Italija - Crna Gora 78:72 (14:16, 27:21, 16:11, 21:24)

Gdanjsk - Dvorana: “Ergo arena”. Gledalaca: 400. Sudije: Cmikijevič, Kudlicki, Zapolski (Poljska).

Italija: Kavaljero 2, Manćineli 2, Poeta 4, Vitali 9, Kuzin 4, Datome 14, Đilji 7, Kjeza, Ćinćarini 5, Heket 19, Kjoti 6, Aradori 6.

Crna Gora: Mihailović, Suad Šehović 11, A. Popović 2, Sead Šehović 9, Sekulić 10, Jelenić, Dragičević 2, Bjelica 14, Dubljević 9, Dašić, Ivanović 2, Ročesti 13.