Crna Gora ubjedljiva protiv Letonije

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Bojan Dubljević sa 20 poena (4-3 trojke) uz sedam skokova. Dvocifreni su bili još Milko Bjelica, Suad Šehović, Aleksa Popović i Vladimir Dašić, koji su ubacili po 10 koševa
1 komentar(a)
Bojan Dubljević, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 05.08.2012. 18:15h

Pobjedoma nad Letonijom, košarkaška reprezentacija Crne Gore okončala je nastup “Sopot basket kupu”.

Izabranici Luke Pavićevića dominirali su od starta i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je novi centar Valensije Bojan Dubljević sa 20 poena (4-3 trojke) uz sedam skokova.

Dvocifreni su bili još Milko Bjelica, Suad Šehović, Aleksa Popović i Vladimir Dašić, koji su ubacili po 10 koševa.

U redovima Letonije najbolji utisak ostavili su Kaspars Berzins sa 27 poena (8-8 za dva) i sedam skokova i Rolandas Freimanis (11).

"Mislim da smo odradili meč na pravi način, od starta smo igrali na pravi način i zasluženo došli do pobjede.Turnir u Poljskoj je bio prava provjera i mogli smo da vidimo na kojem nivou je naša trenutna forma. Pripremili smo se na pravi način i siguran sam da ćemo spremno dočekati početak kvalifikacija. Nastavljamo sa jakim treninzima u Baru i nakon toga u Podgorici i siguran sam da ćemo na kraju ostvariti cilj koji smo zacrtali, a to je plasman na Evropsko prvenstvo", istakao je Dubljević.

Nakon početnog vođstva Letonije 5:2, Crna Gora je pojačala ritam, sredinom prve četvrtine napravila seriju 7:0 i stigla do vođstva od 13:7.

Ista razlika bila je u još tri navrata (15:9, 18:12, 23:17). Tejlor Ročesti je na isteku 9. minuta pogodio za plus osam (25:17), a tu prednost naša selekcija imala je nakon prve četvrtine - 27:19.

Letonija je na početku druge četvrtine smanjila zaostatak na četiri poena (27:23), ali su ''crveni'' serijom 6:0 stigli do prve dvocifrene prednosti na meču, a bilo je to u 14. minutu (37:27).

Prednost od deset poena naša selekcija imala je još dva puta (40:30, 44:34), nakon čega je Dubljević pogodio trojku za plus 13 (47:34) na ulasku u pretposljednji minut prvog poluvremena.

Bjelica je 29 sekundi prije odlaska na veliki odmor pogodio trojku za 15 poena prednosti (52:37), što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Na početku treće četvrtine, Suad Šehović je poentirao za 57:39, a nakon trojke Dubljevića i poena Alekse Popovića bilo je 62:42 u 24. minutu.

Ni nakon toga “crveni” nisu smanjivali ritam. Igrali su dobro, pa je Dašić je u 27. minutu trojkom zaključio seriju 8:0, u kojoj je pet peona postigao Aleksa Popović, koja je donijela prednost od 70:44.

Letonija je u posljednjoj četvrtini samo uspjela da ublaži poraz.

Crna Gora je nastup u Gdanjsku završila na drugom mjestu sa učinkom od dvije pobjede i poraza

Letonija - Crna Gora 82:93 (19:27, 18:25, 16:24, 29:17)

Gdanjska - Dvorana ''Ergo arena''. Gledalaca: 400. Sudije: Cmikijevič, Kudlicki, Kovalsi (Poljska).

Letonija: Vecvargas 3, Majeris 7, Freimanis 11, Davis Bertans 4, Jeromanovs 8, Strelnieks 3, K. Berzins 27, Selavkos, Meiers 4, Kuksiks 3, A. Berzins 6, Dairis Bertans 5.

Crna Gora: Mihailović 3, Suad Šehović 10, A. Popović 10, Sead Šehović 7, Sekulić 7, Dragičević 4, Bjelica 10, Dubljević 20, Dašić 10, Ivanović 7, Ročesti 5, M. Popović.