Budućnost Voli je tako zadržala drugo mjesto uz pobjedu više od Zagrepčana
9 komentar(a)
Crvena zvezda - Cedevita, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 16.02.2015. 21:32h

Derbi 22. kola ABA lige pripao je trenutno najboljem timu na Jadranu - Crvena zvezda je savladala Cedevitu sa 78:63 u "Pioniru" i upisala 21. trijumf u sezoni.

Slavlje "crveno-bijelih" je važno i za Budućnost Voli, jer je crnogorski šampion nakon ovog kola, iako je izgubio od Olimpije, sačuvao pobjedu više u odnosu na Zagrepčane u borbi za drugo mjesto.

Cedevita je, s druge strane, zakomplikovala situaciju, jer sada ima isti skor kao Partizan (15 pobjeda i sedam poraza), ali je i bolja u međusobnom okršaju od ekipe Duška Vujoševića.

Do kraja regularnog dijela su ostala još četiri kola, a Cedevita i Budućnost tek treba da odigraju duel u Zagrebu.

Hrvatski tim je dobro otvorio meč u Beogradu, ali je Zvezda sredinom druge četvrtine stvorila dvocifrenu razliku i na poluvremenu vodila sa 43:33.

U nastavku je, međutim, gost opet reagovao i preokrenuo na 53:49. Ipak, u posljednjem dijelu igre dileme nije bilo, jer je Zvezda serijom 14:0 otišla na nedostižnih 76:60.

Luka Mitrović je sa 14 poena i devet skokova predvodio domaćina, Čarls Dženkins je dao 11, a po 10 Nikola Kalinić i Boban Marjanović.

U Cedeviti se istakao Miro Bilan sa 13 koševa.