Crvena zvezda deklasirala Cibonu u Zagrebu

51 pregleda 5 komentar(a)
ABA liga logo, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 07.10.2014. 20:56h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Zagrebu domaću Cibone sa 88:64 (26:11, 25:17, 27:19, 10:17), u utakmici 2. kola ABA lige.

Predvođena raspoloženim Vilijamsom, Crvena zvezda je nametnula snažan tempo i već pred odmor stekla sigurno vođstvo (51:28), da bi po isteku treće četvrtine prednost iznosila čak 31 poen (78:47).

Do sigurnog trijumfa, kojim je ponovo preuzela vođstvo na tabeli, Crvenu zvezdu su predvodili Vilijams sa 19, Marjanović i Cirbes sa po 15 i Kalinić sa 13 poena, dok su kod domaćina najefikasniji bili Rozić sa 14 i Lalić i Simiščević sa po 10.

Olimpija je u Ljubljani savladala Cedevitu sa 77:67 (16:17, 21:15, 24:14, 16:21).

Najefikasniji u ekipi Olimpije bio je Blaž Mahković sa 17 poena, dok je Hristo Nikolov dodao 14,. Ekipu Cedevite predvodio je Miro Bilan sa 15 poena, a Fran Pilepić dodao je 13.

Olimpija je tako ostavarila drugu pobjedu u sezoni, pošto je u prvom kolu pobijedila Cibonu u Zagrebu, dok je Cedeviti ovo drugi poraz.

Slovenačka ekipa je od početka susreta bila bolji rival u dvorani Stožice. Od početka druge četvrtine konstatno su bili u prednosti, a najveću razliku napravili su u trećoj dionici, kada su vodili sa 15 razlike.

Najzad, MZT Skoplje je na domaćem terenu pobijedio Zadar sa 72:58 (23:9, 14:17, 15:20, 20:12).

Budućnost Voli sjutra gostuje Igokei, a sastaju se još Solnok - Metalac, Levski - Mega Vizura i Partizan - Krka.