CSKA i Efes slavili u Njemačkoj

U prva dva meča 10. kola Top 16 faze Evrolige, radovali su se gosti. CSKA i Anadolu Efes ostvarili su pobjede u duelima sa Brose basketsom, odnosno Albom.
63 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 06.03.2013. 22:36h

Rusi su u “Stehert areni” vodili od starta, a pitanje pobjednika riješili su krajem treće četvrtine, kada su poenima Tea Papalukasa stigli do plus 17 (62:45) i do sedme pobjede.

Nenad Krstić i Vladimir Micov (trojke 6-3) su za pobjednički tim dali po 17, a Miloš Teodosić (trojke 8-4) 16 poena. Šarod Ford (16) i Met Volš (13) su bili jedini raspoloženi u domaćem sastavu, kome je ovo bio 10. neuspjeh.

Anadolu je imao teži zadatak u duelu sa Albom, ali je ipak upisao dva boda. Gosti su vodili od početka meča, ali su izabranici Saše Obradovića u trećoj četvrtini napravili seriju 12:0 za vođstvo 64:58.

Efes je uspio da se vrati, na startu posljednje dionice serijom 7:0 stigne do 77:70, ali ni tada se domaćin nije predavao. Izjednačio je na 83:83, minut prije kraja, a trojku za novo izjednačenje promašio je Sven Šulce 22,5 sekundi prije kraja.

Nakon toga fauliran je Kerem Gonlum, koji je sa linije penala bio siguran za nedostižnih 88:83 i osmu pobjedu u Top 16 fazi.

Džordan Farmar je bio najbolji u timu iz Istanbula sa 23 poena (bacanja 11-11, dvojke 10-3), dok je Dešuan Vud za Albu ubacio 24 koša (10-6 trojke).