CSKA i Olimpijakos čuvaju vrh, Baskonija otjerala bivšeg trenera?

Baskonija vodila 74:55, Barselona preokrenula na 82:81, ali je tim iz Vitorije ipak sačuvao pobjedu i praktično potpisao otkaz Situ Alonsu
1 komentar(a)
Tornike Šengelija, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 22.12.2017. 22:12h

CSKA i Olimpijakos i dalje prate jedan drugog na vrhu tabele Evrolige.

Moskovljani su u ruskom derbiju 14. kola savladali Himki sa 79:68 i upisali 11. pobjedu. Duel tima iz Moskve i grada koji se nalazi 20 kilometara od centra ruske prijestonice je obilježio Kori Higins, koji je ubacio 26 poena. Zanimljivo, izborio je 11 faulova i šutirao čak 16 slobodnih bacanja (pogodio je 14).

Najbolju utakmicu ove sezone u dresu Himkija je odigrao crnogorski reprezentativac Marko Todorović, koji je za 11 i po minuta upisao čak 13 koševa (šut iz igre 8-5, bacanja 7-3), dva skoka, asistenciju i blokadu. Efikasniji u poraženom timu je bio samo Aleksej Šved (16).

Olimpijakos je u pravom košarkaškom ratu porazio Anadolu Efes u Istanbulu sa 61:58. Džamel Meklin je 26 sekundi prije kraja postavio konačni rezultat sa linije penala, a Erik Mekolum je propustio šansu da trojkom donese produžetak.

Sito Alonso je bio pred ultimatumom da pobijedi Unikahu i Baskoniju, a izgubio je oba meča i čini se da mu se sprema otkaz u Barseloni.

Svom bivšem treneru je izgleda presudila Baskonija, koja je slavila sa 85:82 u Vitoriji, uz 24 poena Tornikea Šengelije. Kod Katalonaca su najbolji bio Pau Ribas sa 15 i Adam Hanga sa 14 koša.

Baskonija je vodila 74:55 u 30. minutu, ali su gosti u 35. izjednačili nakon serije 19:0, a onda i poveli trojkom Huan Karlosa Navara 47 sekundi prije kraja (82:81)!

Tada je Šengelija dao dva bacanja, a potom i Marselinjo Uertas na 14 sekundi do kraja. Navaro je pokušao da izbori produžetak, ali je promašio.