CSKA iz ponora do finala: Real ispustio 14 razlike i pao u triler završnici

Efes je u prvom polufinalu bio bolji od Fenerbahčea 91:72
2555 pregleda 0 komentar(a)
Duel Petersa (CSKA) i Ajona (Real), Foto: Reuters
Ažurirano: 17.05.2019. 23:38h

Evropa će dobiti novog košarkaškog šampiona - CSKA Moskva je u polufinalu, velikim preokretom i udramatičnoj završnici, savladala Real Madrid, branioca trofeja, rezultatom 95:90.

Real je vodio u većem dijelu meča, a četiri minuta prije kraja treće četvrtine imao i 14 poena prednosti - 65:51.

Ruski "armejci" nisu odustali, pojačali su odbranu, polako topili zaostatak, a serijom 7:0 u posljednjoj četvrtini definitivno uhvatili priključak - 76:78.

Šest minuta je ostalo ili za preokret, ili da Real kruniše to što je radio do tada.

U igri živaca i velikog uloga, u posljednja tri i po minuta se ušlo sa rezultatom 80:80.

Finiš je bio nevjerovatno dramatičan.

Nando de Kolo je minut i 21 sekundu do kraja pogodio trojku za preokret - 87:85 za CSKA, a zatim i dva bacanja za 89:85.

Nakon faula Haketa, Rudi Fernandes je smanjio na 89:87, a Serhio Rodriges opet sa linije penala vratio plus četiri - 91:87.

Nakon tajm-auta, Serhio Ljulj je pogodio za tri, prvi put iz osmog pokušaja - 91:90, da bi i Kori Higins bio nepogrešiv - 93:90.

Ljulj je zatim još jednom promašio, a Higins dvije sekunde prije kraja odagnao dileme - 95:90.

Nando de Kolo i Serhio Rodriges su postigli po 23 poena za CSKA, Fabijan Kozer je bio najefikasniji u Realu sa 18.

Efes je u prvom polufinalu bio bolji od Fenerbahčea 91:72.