CSKA na dnu Bosfora

Fenerbahče je nadigrao CSKA u Istanbulu, a u istoj grupi dogodilo se čudo - Nanter je šokirao Barselonu u „Palau Blaugrani” (71:67)
53 pregleda 2 komentar(a)
Evroliga, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.10.2013. 23:08h

CSKA se izvukao protiv Nantera u predgrađu Pariza, potom u Moskvi jedva savladao Budiveljnik, ali u Istanbulu nije imao šansi. Razlog za to je što u nekadašnjem Carigradu živi košarkaški car - Željko Obradović je sa svojim Fenerbahčeom razbio „armiju” Etorea Mesine (86:60) i došao do treće pobjede. Sve je bilo jasno već u 15. minutu, kada je Bojan Bogdanović pogodio za velikih plus 22 (40:18).

Hrvatski as je bio najefikasniji u svom timu sa 23 poena, dok je Moskovljane sa 20 koševa predvodio bivši igrač Budućnosti Vladimir Micov.

U istoj grupi, dogodilo se čudo - Nanter je šokirao Barselonu u „Palau Blaugrani” (71:67). Francuzi su poveli 69:67 polaganjem Džekela Fostera sedam sekundi prije kraja, da bi nakon tajm-auta Huan Karlos Navaro promašio trojku za pobjedu. Loptu je uhvatio Dešon Tomas i sa penala postavio konačni rezultat. Marko Todorović je za domaće igrao tri minuta i 35 sekundi i imao skok, promašen šut za dva i izgubljenu loptu.

Budiveljnik je protiv Partizana došao do prve pobjede u Evroligi (74:69). Blistao je Darjuš Lavrinovič sa 22 pogotka, osam skokova, tri asistencije i dvije blokade. U timu Duška Vujoševića dvocifreni su bili Tarens Kinzi (16) i Bogdan Bogdanović i Dragan Milosavljević (po 15).

Nevjerovatno uzbudljiv meč odigrali su Olimpijakos i Bajern. Pirejci su u 27. minutu poveli 66:51, ali je tim Svetislava Pešića serijom 17:0 preokrenuo na 68:66, a u 35. minutu vodio i 76:71. Tada je dvostruki uzastopni šampion uzvratio sa 12 vezanih poena i 54 sekunde prije kraja stekao, činilo se, nedostižnih 83:76.

Uporni Njemci su, ipak, 14 sekundi prije kraja imali dva bacanja za izjednačenje, ali je Hajko Šafarcik pogodio samo prvo za 84:83. Heroj je postao Kostas Slukas, koji je prvo realizovao oba penala, a potom i blokadom spriječio Malkolma Dilejnija da trojkom donese produžetak. Član sudijske trojke u Pireju je bio Nikšićanin Zdravko Rutešić.