CSKA se raspucao, Armani izjednačio

Nakon dva uvodna meča, neriješeno je samo u obračunu Emporio Armanija i Makabija. Italijanski tim nije dozvolio scenario od četvrtka, već je slavio sa 91:77
Ažurirano: 18.04.2014. 21:36h

Poput Reala i Barselone, i CSKA je napravio drugi veliki korak ka fajnl-foru Evrolige.

Nakon drame dvije večeri ranije, Moskovljani su večeras pred 4.843 svoja navijača pregazili Panatinaikos (77:51) i sada samo čudo može da ih zaustavi na putu ka finalnom turniru, koji su u posljednjih 11 godina propustili samo jednom.

Najefikasniji igrač meča bio je Soni Vims, koji je ubacio 23 poena, uz odličan šut (trojke 4-3, za dva 10-7), a dvocifren učinak su imali i srpski internacionalci Vladimir Micov (12) i Nenad Krstić (10).

Na drugoj strani je odskočio samo Roko-Leni Ukić sa 15 koševa, dok se legendarni Dimitris Dijamantidis nije ni upisao u listu strijelaca.

Za skoro 21 minut je promašio tri šuta za dva poena, dva za tri i imao svega dvije asistencije. Sa takvim njegovim učinkom, PAO ne bi imao šanse ni protiv mnogo slabijih rivala...

Nakon dva uvodna meča, neriješeno je samo u obračunu Emporio Armanija i Makabija.

Italijanski tim nije dozvolio scenario od četvrtka, kada je prokockao 12 pogodaka prednosti u posljednja dva minuta, već je ovog puta sačuvao prednost i slavio sa 91:77.

Postigao 10 poena: Tajris Rajs na večerašnjem meču u Milanu

Tim Luke Bankija je u finišu prvog poluvremena prvi put došao do dvocifrene prednosti, a u 25. minutu je imao plus 17 (58:41).

Izabranici Dejvida Blata su prišli na 63:55, ali je Kurtis Džerels prvo pogodio trojku, da bi novim šutem iza linije 6,75 metara i polaganjem povisio na nedostižnih plus 18 (76:58) u 34. minutu.

Bivši plejmejker Partizana je bio najefikasniji u domaćem timu sa 17 koševa, a dvocifren učinak su imala još petorica igrača.

Najupečatljiviji je bio Estonca Kristjana Kangura, koji je ubacio 13 poena, i to bez promašaja (2-2 za tri, 3-3 za dva, bacanja 1-1).

Amerikanac koji igra za nacionalni tim Izraela, Aleks Tajus, bio je najbolji u redovima Makabija sa 16 pogodaka, dok je njegov zemljak i reprezentativac Crne Gore Tajris Rajs dodao 10.

U nedjelju se igra treći meč Galatasaraj - Barselona, dan kasnije su ostale utakmice.

RezultatiCSKA - Panatiniakos 77:51 (21:19, 18:6, 11:14, 27:12) - rezultat u seriji 2:0Emporio Armani - Makabi 91:77 (25:17, 22:17, 19:21, 25:22) - 1:1