Čuda u Belgiji

80 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 01.10.2011. 21:18h

Na dva kvalifikaciona turnira za Evroligu u Viljnusu i Šarlroi odigrani su polufinalni mečevi.

U Litvaniji će se za plasman u elitu boriti domaći Lietuvos ritas i Galatasaraj, a u Belgiji će o putniku među najbolje timove Starog kontinenta odlučivati Šarloroa i Nimburk.

Lietuvos ritas je pred svojim navijačima u prvoj polufinalnoj utakmici savladao Cibonu 88:71 (24:17, 17:24, 28:17, 19:13).

Prelomni trenuci utakmice dogodili su se na startu drugog poluvremena, kada je domaćin napravio seriju 13:4, poveo 54:45 i povratka za Cibonu više nije bilo.

Tajres Rajs je ubacio 19, a Renaldas Seitubis i Mindaugas Katelinas po 13 poena. Goran Jeretin je u trijumfu učestvovao sa četiri koša.

Cibona je imala trojicu igrača sa dvocifrenim brojem poena - Demonta Harpera (14), Gorana Sutona (13) i Damjana Rudeža (11).

Ovim porazom Cibona je ostala bez plasmana u Evroligu prvi put nakon sezone 1990/1991. godine.

Galatasaraj je bio bolji od Asvela 93:83 (28:23, 24:28, 17:15, 24:17).

Turski tim utakmicu je riješio sredinom posljednje četvrtine, kada je stigao do dvocifrene prednosti.

Jaka Lakovič sa 22 i Darijus Songaila sa 18 poena predvodili su Galatasaraj do trijumfa.

Šarlroa i Nimburk su bili autsajderi, ali će odlučiti o putniku u Evroligu. Belgijanci su već igrali u elitnom takmičenju, dok se češkom šampionu pruža prilika za premijerni nastup.

Šarlroa je slavio protiv Albe 74:63 (24:16, 12:16, 17:14, 21:17).

Domać tim je vodio tokom većeg dijela meča, krajem trećeg perioda se odlijepio i riješio pitanje pobjednika.

Dvejn Brojls (15) i Kaleb Grin (11) su predvodili Belgijance, a kod Berlinaca istakao se Derik Alen (20).

Marko Simonović, doskorašnji član Budućnosti, uknjižio je osam poena.

Himki je bio favorit protiv Nimburka, ali to nije uspio da opravda na terenu - 86:79 (21:5, 28:17, 9:28, 28:29).

Utakmica je riješena već nakon prvih 20 minuta kada su Česi stigli do 27 poena viška (49:22).

Trejs Simons (26) i Pavel Pumprla (20) bili su nerješiva enigma za Ruse, u čijim redovima su se istakli Krešimir Lončar i Kris Kvin sa po 25 koševa.