Čudesni Lebron prekinuo seriju Vašingtona

Džejms je meč završio sa 32 poena i ličnim rekordom karijere od 17 asistencija, a pogodio je trojku za produžetak 0,3 sekunde do kraja
Lebron Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.02.2017. 08:48h

Najatraktivniji meč večeri na NBA parketima odigran je u Vašingtonu, gdje je gostujući Klivlend pobijedio poslije produžetka 140:135.

Prva zvijezda "kavalirsa" Lebron Džejms pogodio je trojku 0,3 sekunde prije kraja za produžetak meča koji je više ličio na plej-of duel nego na susret regularnog dijela sezone.

Utakmica je bila puna promjena vođstva, oba tima su igrala u mini-serijama, a igrači su se često žalili na suđenje. Aktuelni šampion prekinuo je tako seriju "vizardsa" od sedam uzastopnih pobjeda, a čak 17 na domaćem parketu.

Džejms je meč završio sa 32 poena i ličnim rekordom karijere od 17 asistencija. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevin Lav sa 39 poena i 12 skokova. Kajri Irving postigao je 23 poena za goste, dok je Tristan Tompson dodao 22 poena i 12 skokova.

Najefikasniji u Vašingtonu bio je Bredli Bil sa 41 poenom i osam asistencija. On je, međutim, promašio trojku pet sekundi prije kraja produžetka, kojom je njegov tim mogao da izjednači.

Košaraši Denvera pobijedili su na svom terenu Dalas sa 110:87 iako su igrali oslabljeni - bez povrijeđenih Danila Galinarija i Emanuela Mudijeja, dok je Kenet Farid dobio dozvolu da ne igra iz ličnih razloga.

Ekipu je do pobjede predvodio Vil Barton sa 31 poenom. Nikola Jokić je meč počeo u startnoj postavi, igrao je 24 minuta i imao je učinak od 13 poena, devet asistencija i četiri skoka.

"Nagetsi" su ovako zadržali prednost na osmom mjestu Zapada, posljednjem koje vodi u plej-of, sa pobjedom više od Portlanda.

Majami je u gostima savladao Minesotu sa 115:113 i tako ostvario svoju 11. uzastopnu pobjedu, kojom se približio borbi za plej-of na Istoku. Ekipu je do pobjede predvodio slovenački internacionalac Goran Dragić sa 33 poena, od čega je postigao sedam trojki, što mu je lični rekord karijere.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Karl-Entoni Tauns sa 35 poena i osam skokova.

Detroit je kod kuće pobijedio Filadelfiju 113:96 i tako sačuvao osmo mjesto Istočne konferencije.

Memfis je na svom terenu savladao San Antonio sa 89:74, pošto je uspio da zadrži goste na najnižem broju poena u sezoni i prekinuo im seriju od tri uzastopne pobjede.

"Sparsi" su igrali bez svog prvog strijelca Kavaja Lenarda, koji je povrijeđen. Memfis je to iskoristio i sredinom posljednje četvrtine stekao dvocifrenu prednost, koju je sačuvao do kraja. Ekipu su predvodili Mark Gasol i Zek Rendolf sa po 15 poena.

Ovo je bila utakmica sa dvojicom najstarijih igrača u NBA trenutno. Vins Karter iz Memfisa nedavno je napunio 40 godina, dok Manu Đinobili u junu puni 40.

Karter je meč završio sa sedam poena, ali i nekoliko atraktivnih poteza, kao iz mladih dana, dok je Đinobili igrao 17 minuta i postigao 12 poena.