Dabl-dabl Dubljevića, Real nakon produžetka savladao Valensiju

Nakon 16 odigranih kola Real je prvi na tabeli sa skorom 13-3, dok je Valensija osma (8-8).
1293 pregleda 0 komentar(a)
Dubljević (arhiva), Foto: Euroleague.net, Euroleague.net

Košarkaši Valensije nijesu večeras uspjeli da savladaju Real u Madridu - tim Haimea Ponsarnaua izgubio je poslije produžetka (85:78), a dobar meč odigrao je kapiten crnogorske reprezentacije, Bojan Dubljević.

Za 31 minut na parketu Dubljević je ubacio 11 poena (4/11 šut iz igre), a imao je isto toliko skokova, kao i tri asistencije.

Osim Dubljevića, dvocifreni u poraženom timu bili su Alberto Abalde (16), Sem van Rosom (11) i Fernando San Emeterio (10).

Kod Reala Rudi Fernandes imao je 22 poena (7/10 trojke), Kampaco je dodao 17, Kozer 13, a Tomkins 12 poena.

Kad je riječ o samom meču, nakon prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen (40:40), da bi nakon 30 minuta Valensija imala 11 poena prednosti (56:67). Ipak Dubljević i saigrači u posljednjoj četvrtini ubacili su samo devet poena, pa se otišlo u produžetak u kojem su Madriđani slavili.