Dabl-dabl Pekovića u porazu Minesote

Nikola Peković upisao je dabl-dabl u porazu Minesote od San Antonija 117:110. Crnogorski reprezentativac je meč završio sa 18 poena i 11 skokova
Toni Parker, Foto: Beta AP
Ažurirano: 14.12.2013. 10:07h

Nikola Peković upisao je dabl-dabl u porazu Minesote od San Antonija 117:110.

Za 37 i po minuta igre, crnogorski reprezentativac je meč završio sa 18 poena (šut za dva poena 13-7, sa linije bacanje 4-4) i 11 skokova, a imao je i jednu asistenciju. Domaćinu nije pomogao ni sjajan učinak Kevina Lava od 42 poena i 14 skokova, pri čemu je pogodio osam trojki iz devet pokušaja.

San Antonio je “vukove” nadjačao u reketu (62-36), a goste su pobjede vodili Toni Parker sa 29 poena i šest skokova, Emanuel Đinobili sa 20 poena i devet asistencija, te Kavaj Lenard sa 19 poena, šest skokova i pet asistencija.

I Orlando je poražen pred svojim navijačima od Klivlenda 109:100, a Nikola Vučević je, za skoro 40 minuta igre, meč završio sa šest poena, uz jako loš šut iz igre (11-3), te 13 skokova, dvije asistencije i po jednu ukradenu lioptu i blokadu.

Indijana je prva ekipa koja je u tekućoj sezoni stigla do 20 pobjeda (11-0 kod kuće), i to iz 23 utakmice, 11 manje nego što im je do tog skora trebalo prošle sezone. Pejsersi su na domaćem parketu savladali Šarlot 99:94, uz odličnu partiju Lensa Stivensona, koji je upisao 20 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Roj Hibert je dodao 18 koševa i 11 skokova za osmi dabl-dabl u sezoni. Najefikasniji u gostujućem timu bio je Al Džeferson sa 21 poenom.

Jedan od klasika NBA lige pripao je Bostonu, koji je u svom TV Gardenu bio bolji od Njujorka 90:86, drugi put u šest dana budući su ih pobijedili s 41 košem razlike u “Medison skver gardenu” prošle nedjelje. Boston je u posljednjoj četvrtini nadoknadio deficit od 11 koševa. Kod Seltiksa je najefikasniji s 19 poena bio Džared Salindžer, od kojih je čak 17 ubacio u prvom poluvremenu.

Kurtni Li je dodao 18 koševa, što mu je rekord sezone. Kod Niksa je prednjačio Karmelo Entoni sa 26 poena, ali ni on nije mogao ništa pogoditi u posljednjih deset minuta kada su Seltiksi napravili seriju 22-7.

Kevin Garnet je postao tek deseti igrač u istoriji NBA sa 14.000 skokova u svojoj karijeri. Krilni centar Bruklina je svoj jubilarni skok imao u trećoj četvrtini utakmice u gostima protiv Detroita, koju je slavio 103:99.

Garnet sada na kontu ima 14.001 skok, 240 skokova manje od devetog na listi najboljih svih vremena, Volta Belamija.

Indijana - Šarlot 99:94 (Stivenson 20 p, 11 sk, 7 as, Hibert 18 p, 11 sk - Džeferson 21 p, 9 sk)

Orlando - Klivlend 100:109 (Oladipo 26 p - Irving 31 p, Vejters 21 p)

Toronto - Filadelfija 108:100 (Derozan 27 p, 6 as, Ros 24 p - Roten 23 p)

Atlanta - Vašington 101:99, produžetak (Horford 34 p, 15 sk, Milsap 16 p, 11 sk - Buker 24 p, 14 sk)

Boston - Njujork 90:86 (Salindžer 19 p, Li 18 p - Entoni 26 p)

Detroit - Bruklin 103:99 (Dramond 22 p, 13 sk, Monro 22 p, 11 sk - Vilijams 22 p, 9 as)

Nju Orleans - Memfis 104:98 (Gordon 25 p, Holidej 20 p, 12 as - Lojer 19 p, 8 sk)

Oklahoma siti - LA Lejkers 122:97 (Djurent 31 p, 8 sk, Vestbruk 19 p, 12 as - Jang 17 p)

Milvoki - Čikago 90:91 (Nil 17 p - Noa 21 p, 18 sk, Buzer 14 p, 12 sk)

San Antonio - Minesota 117:110 (Parker 29 p, 6 as, Đinobili 20 p, 9 as - Lav 42 p, 14 sk)

Denver - Juta 93:103 (Čendler 17 p - Hejvord 30 p, 13 sk, Fejvors 19 p)

Finiks - Sakramento 116:107 (Dragić 29 p, Bledso 28 p, 8 as - Tomas 29 p)

Golden stejt - Hjuston 112:116 (Li 23 p, 10 sk - Harden 26 p, 9 as, Persons 23 p)