Dabl-dabl Vučevića u porazu Orlanda, Bruklin bolji od Majamija

Crnogorski reprezentativac je za skoro 39 minuta igre upisao 20 poena (šut iz igre 18-7, sa linije bacanja 4-4), 16 skokova, tri asistencije i jednu blokadu.
57 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 13.03.2014. 07:10h

Ni dabl-dabl učinak Nikole Vučevića nije pomogao Orlandu da izbjegne poraz kod kuće od Denvera (120:112), iako je domaćin u prvom poluvremenu u jednom momentu imao i 13 poena prednosti.

Najbolji strijelac Orlanda bio je Aron Aflalo sa 24 poena, a goste su do pobjede predvodili Kenet Farid i Vilson Čendler koji su ubacili 24 i 21 poen.

Novi poraz doživio je branilac titule Majami, ovoga puta od Bruklina (96:95), pa je očigledno da su Lebron i društvo u padu forme. Bruklin je treći put ove sezone bio bolji od Majamija, interesantno drugi put sa pola koša razlike.

Ekipa Erika Spolstre imala je posljednji napad za pobjedu, ali nije uspjela da uputi šut ka košu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je veteran Pol Pirs sa 29 poena, od toga čak 17 u trećoj dionici, dok je sjajnu partiju sa klupe odigrao Mirza Teletović, za nešto više od 16 minuta ubacio je 17 poena.

Lebron Džejms nije bio najbolji strijelac Hita, ovoga puta ubacio je 19 poena, pet manje od prvog strijelca tima Krisa Boša, a tri od Dvejna Vejda.

Pobjedom protiv Golden Stejta (111:98), Los Anđeles Klipersi su došli do skora od 46 pobjeda i 20 poraza, što im je klupski rekord u ovoj fazi sezone.

U devetoj uzastopnoj pobjedi Klipersa (treća najduža pozitivna serija u klupskoj istoriji) najzaslužniji je bio Blejk Grifin sa 30 poena i 15 skokova.

U borbi za najbolju startu poziciju u plej-ofu, San Antonio je upisao vrijednu pobjedu kod kuće protiv Portlanda (103:90).

Peti Mils ubacio je 15 poena, Tim Dankan 10, uz 11 skokova, a još su četvorica igrača Sparsa imala su dvocifren poenterski učinak.

Majami – Bruklin 95:96 (Boš 24 p, 7 sk - Pirs 29 p, 4 sk)

Orlando – Denver 112:120 (Aflalo 24 p - Farid 26 p, 9 sk)

Filadelfija – Sakramento 98:115 (Sims 20 p, 10 sk - Gej 27 p, 7 sk, 5 as)

Toronto – Detroit 101:87 (Derozan 25 p - Dženings 24 p)

Vašington – Šarlot 85:98 (Vol 23 p, 4 as - Džeferson 26 p, 10 sk)

Boston – Njujork 92:116 (Grin 27 p - Entoni 34 p, 9 sk)

Nju Orleans – Memfis 88:90 (Dejvis 29 p, 10 sk - Konli 16 p)

Juta – Dalas 101:108 (Bjurk 20 p, 6 as - Novicki 31 p, 8 sk)

San Antonio – Portland 103:90 (Mils 15 p - Lilard 23 p, 5 sk, 3 as)

Finiks – Klivlend 101:110 (Dragić 20 p, 5 as - Irving 23 p, 6 as)

LA Klipers – Golden Stejt 111:98 (Grifin 30 p, 15 sk - Tompson 26 p)

Na startu noćnog programa NBA lige odigrano je šest utakmica, a novi poraz doživeo je branilac titule Majami, ovoga puta od Bruklina, sa pola koša razlike.Detroit je nastavio sa lošim partijama, bolji od Pistonsa bili su košarkaši Toronta, Denver je slavio u duelu sa Orlandom, Sakramento je savladao Filadelfiju, Šarlot je odneo pobedu iz Vašingtona, a Njujork iz Bostona.Braniocu titule je duel sa Bruklinom stigao u veoma nezgodnom momentu, Majami je u padu forme, a Netsi su bili spremni da treći put ove sezone savlada Lebrona Džejmsa i družinu.Drugi put Bruklin je uspeo da pobedi Hit sa pola koša razlike, iako je Majami imao poslednji napad za pobedu, ali izabranici Erika Spolstre nisu uspeli da upute šut ka košu.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je veteran Pol Pirs sa 29 poena, od toga čak 17 u trećoj deonici, dok je sjajnu partiju sa klupe odigrao Mirza Teletović, za nešto više od 16 minuta ubacio je 17 poena.Ne dešava se tako često da Lebron ne bude najbolji strelac Hita, ovoga puta ubacio je 19 poena, pet manje od prvog strelca tima Krisa Boša, a tri od Dvejna Vejda.Iako su u prvom poluvremenu u jednom momentu imali i 13 poena zaostatka, košarkaši Denvera uspeli su da savladaju Orlando rezultatom 120:112, zahvaljujući Kenetu Faridu i Vilsonu Čendleru koji su ubacili 24 i 21 poen.Lider Medžika bio je Aron Aflalo sa 24 poena, Nikola Vučević je dodao 20, ali je svega četiri zabeležio u drugom poluvremenu.Sakramento Kingsi bili su veoma raspoloženi u duelu sa Filadelfijom i zabeležili 23 pobedu u sezoni rezultatom 115:98. Petorica košarkaša iz prestonice Kalifornije imali su dvocifreni učinak, a najbolji je bio Rudi Gej sa 27 poena.Na drugoj strani bilo je takođe pet igrača sa više od deset poena, a najviše se istakao Henri Sims sa dabl-dabl učinkom (20p, 10sk).Detroit nikako da se ustali u formi, a ovoga puta Pistonsi su poklekli pred Torontom koji je stigao do 36 pobede u sezoni. Najveće zasluge za konačan rezultat od 101:87 idu Demaru Derouzanu (25p), Amir Džonson je bio na korak od dabl-dabl učinka (20p, 9sk), a Jonas Valančunas dominirao je pod obručima sa 13 skokova uz svega osam poena.Pistonse je predvodio Brendon Dženings sa 24 poena, Džoš Smit i Greg Monro su ubacili po 13, a Andre Dramond 16 poena.Iako je jedan od navijača Vašingtona u poluvremenu uspeo da pogodi trojku sa pola terena, njegovi ljubimci ga nisu nagradili trijumfom, doživeli su 31. poraz u sezoni od Šarlota. Sjajnu partiju pružio je centar Bobketsa Al Džeferson sa 26 poena, a na drugoj strani bolji od ostalih bio je Džon Vol.Sa 19 poena u prvoj četvrtini Karmelo Entoni je najavio Boston Seltiksima da se u "Veliku jabuku" ne vraća bez trijumfa. Meč je završio sa 34 poena, a odličnu rolu imao je Tim Hardavej Junior, ubacio je 22.Jedini raspoloženi igrač u redovima Seltiksa bio je Džef Grin, postigao je 27 poena, Kris Hamfriz i Džered Bejlis dodali su po 15, ali to nije bilo dovoljno, Boston je i dalje bez pomoći Redžona Rondoa i Ejverija Bredlija, a sada ima skor od 22 pobede i 43 poraza.