Dabl-dabl Vučevića u porazu Orlanda od Njujorka

Vučević je za 36 minuta, koliko je proveo u igri, postigao 14 poena, a imao je i 12 skokova.
Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 24.12.2013. 10:10h

Novi dabl-dabl Nikole Vučevića, novi poraz Orlanda - crnogorski centar ubacio je 14 poena i uhvatio 12 lopti u meču koji je, osim trijumfa Njujorka, obilježila i povreda Karmela Entonija.

Najbolji igrač "niksa" izvrnuo je zglob u trećoj četvrtini, a osim njega povrijedio se i Rejmon Felton.

"Cijela ekipa je bila zabrinuta zbog povrede Entona i Orlando je počeo da nas stiže... Srećom, oporavili smo se od šoka i uspjeli da dobijemo", prokomentarisao je Italijan Andrea Barnjani, krilni centar Njujorka.

Orlando je drugu dionicu izgubio sa nestvarnih 36:14, ostvarivši u isto vrijeme negativne rekorde po broju primljenih i postignutih poena u jednoj četvrtini ove sezone.

Nakon minusa od 24 poena na poluvremenu, Orlando se oporavio u trećoj četvtini, a povreda Entonina ubrzala je seriju - "magični" su sedam minuta prije kraja prišli samo na poen zaostatka i imali napad za vođstvo, ali je Aflalo promašio trojku. Gosti su potom serijom 5:0 opet vratili razliku na šest poena i povratka za Orlando više nije bilo.

Majami je teškom mukom, nakon produžetka izborenog sa tri slobodna bacanja Reja Alena u posljednjim sekundama, savladao Atlantu na Floridi. Trijumf se, međutim, žestoko isplatio - "hitsi" su sa bilansom od 21 pobjede i šest poraza zabilježili najbolji start sezone u klupskoj istoriji!

Briljirao je Lebron Džejms, koji je sa 38 poena, osam skokova i šest asistencija nadoknadio odustvo Dvejna Vejda, koji je odmarao zbog problema sa koljenima.

Indijana je na gostovanju Bruklinu u Njujorku stigla do treće uzastopne ponbjede. "Pejsersi" sada ponovo dijele s Portlandom najbolji učinak u ligi (23 pobjede, pet poraza).

U teksaškom derbiju Dalas je slavio na gostovanju Hjustonu. Obračun u "Tojota centru" obilježio je Njemac Dirk Novicki, koji se sa 31 poenom probio do 13. mjesta najboljih strijelaca NBA lige svih vremena, pretekavši Aleksa Ingliša.

Šarlot - Milvoki 111:110 produžetak