Dabl-dabl Vučevića u porazu Orlanda, odličan i Peković

Nikola Vučević zabilježio je dabl-dabl u porazu Orlanda od Oklahome 101:98 - crnogorski reprezentativac je meč završio sa 13 poena i 16 skokova.
55 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 16.12.2013. 10:19h

Oklahoma siti nastavlja seriju – pobjeda protiv Orlanda (101:98) bila je šesta uzastopna (12. uzastopna pred svojim navijačima), a 14. u posljednjih 15 utakmica. U glavnim ulogama u domaćem timu bili su Kevin Djurent sa 28 poena, devet skokova i pet asistencija, te Rasel Vestbruk sa 20 poena, 12 skokova i šest asistencija.

Gostima nije pomogao ni dabl-dabl Nikole Vučevića, koji je za 34 i po minuta igre upisao 13 poena (šut za dva poena 9-6, sa linije bacanja 2-1), 16 skokova, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu. U ekipi Orlanda najefikasniji je bio Aron Aflalo sa 25 poena.

Nakon 11 uzastopnih poraza u međusobnim mečevima, u posljednje četiri godine, Minesota je, konačno, savladala Memfis (101:93). Crnogorski centar Nikola Peković je, za skoro 28 minuta igre, u trijumfu doprinio sa 19 poena (šut za dva poena 12-6, sa linije bacanja 8-7), pet skokova, te po jednom asistencijom i blokadom. Minesotu je do pobjede predvodio Kevin Lav sa 30 poena, devet skokova i četiri asistencije.

U ekipi Memfisa najbolji je bio Majk Konli sa 28, dok je Zek Rendolf ubacio 20 uz 12 skokova i pet asistencija.

Iako je u posljednjoj četvrtini imao zaostatak od 13 poena, Portland je uspio da izbori produžetak, a onda je u posljednjem napadu Demijan Lilard pogodio za pobjedu od 111:109, četvrtu uzastopnu u sezoni.

Portland je tako na 12. uzastopnoj utakmici postigao više od 100 poena, a stigao je do ukupno 21. pobjede u sezoni i trenutno se nalazi na prvom mjestu u Zapadnoj konferenciji. Detroit je pretrpio 14. poraz.

Goste je do pobjede predvodio Lamarkus Oldridž sa 27 poena i 12 skokova, dok je Demijan Lilard dodao 23 uz sedam asistencija.

U ekipi Detroita Džoš Smit postigao je 31 poena (rekord u Pistonsima), a imao je i sedam skokova, dok su po 17 ubacili Greg Monri i Rodni Staki.

Finiks - Golden stejt 106:102 (Bledso 24 p, Dragić 21 p - Kari 30 p)

Sakramento - Hjuston 106:91 (Gaj 26 p, Kazins 21 p, 10 sk - Harden 25 p)

Memfis - Minesota 93:101 (Konli 28 p - Lav 30 p, Peković 19 p)

Detroit - Portland 109:111, produžetak (Smit 31 p - Oldridž 27 p, 12 sk, Lillard 23 p)

Oklahoma siti - Orlando 101:98 (Djurent 28 p, Vestbruk 20 p, 12 sk - Afalo 25 p)

Denver - Nju Orleans 102:93 (Hikson 19 p, 11 sk, Čendler 19 p - Anderson 26 p)